Dzisiaj przepis na rewelacyjne ciasto, jakim jest Malinowa chmurka. To ciasto to rzeczywiście chmurka, na dole ciasto kruche, potem galaretka z malinami, śmietana z serkiem mascarpone i na wierzchu beza
Kotlety ziemniaczane to pyszna propozycja na prosty i tani obiad. Chrupiące z zewnątrz i mięciutkie w środku, za każdym razem, w zależności od dodatków, np. szpinaku, koperku, szczypiorku lub różnych innych przypraw mogą smakować inaczej.
Ciasto jest proste, szybkie do przygotowania. Kwaskowaty rabarbar otulony mięciutkiem ciastem z migdałami smakuje wybornie! Ciasto jest wilgotne i bardzo aromatyczne idealne na wiosenny podwieczorek lub plenerową imprezkę!
Sernik lekki jak piórko, bez tłuszczu z małą ilością mąki ziemniaczanej, która znajduje się w proszku budyniowym. Właśnie tak wyobrażam sobie ciasto dla osób, dbających o formę. Ciasto dość łatwe, z kilku składników, które znajdziesz w pobliskim sklepie.
Na targach pojawiły się już świeże maliny, truskawki i borówki, więc grzechem byłoby ich nie spróbować!
Może nie są one jeszcze tak wspaniałe jak w sezonie, ale do ciast i koktajli nadają się idealnie!
Nareszcie mam przepis z kategorii nie-do-popsucia. Słowo daję, tutaj można zrobić źle tylko jedną rzecz: krzywo wstawić do lodówki (tak, udało mi się, brawo ja!), robienie samej masy jest dziecinnie proste :) Na spód możecie wykorzystać dowolne ciasteczka czy herbarniki, ja poszłam w klasykę i spód jest z biszkoptów.
Lekkie, delikatne, przypominające puszyste ptasie mleczko, z dodatkiem moreli.
Bardzo łatwe do zrobienia i szybkie!
Jest świetnym pomysłem na lato – wspaniale orzeźwia, a jednocześnie zaspokaja zachciankę na słodkości.
Karmel i czekolada- to co uwielbiam!
Połączenie chrupiących krakersów z kajmakiem i słodką, puszystą śmietaną jest świetnym pomysłem dla każdego łasucha!
Kropeczka nad I to chrupiące czekoladowe rurki, które nie tylko świetnie smakują, ale i fajnie wyglądądają!
Ciacho jest gotowe w 15 minut!
Koniecznie spróbujcie!
Zakochacie się w nim!
Dziś mam dla Was proste ciasto jogurtowe z rabarbarem i kruszonką. Ciasto piekłam w niedużej ceramicznej foremce, jeśli marzy Wam się wielka blacha, trzeba będzie podwoić ilość składników :)
Wiosna to trudny czas, kiedy owoce dopiero zaczynają dojrzewać, ale za to w zamrażarkach mamy jeszcze na szczęście zeszłoroczne zapasy! Chcąc je wykorzystać, przygotowałam ciasto z wiśniami i truskawkami, choć równie dobrze użyć możecie rabarbaru, jagód, moreli czy agrestu. Jakiekolwiek owoce będziecie mieć pod ręką, nadadzą się do przygotowania tego klasycznego, ucieranego ciasta.
Dziś odrobina klasyki – murzynek, czyli ciasto mojego dzieciństwa :) Jako dziecko zawsze twierdziłam, że nieupieczone smakuje znacznie lepiej, teraz mam nieco mniejszą słabość do surowego ciasta, a miski liże już ktoś inny ;) Moja mama robiła murzynka na dużej blaszce i dodawała jeszcze przed pieczeniem wiśnie lub truskawki ze słoika
Dzisiejsze ciasto pojawiło się już kiedyś na blogu w wersji ze śliwkami. To proste ciasto ucierane, które bez trudu utrzyma nawet sporą warstwę owoców i kruszonki. Jest stabilne i łatwe w wykonaniu, pasują do niego praktycznie każde owoce :)
Pewnie nie tylko w mojej kuchni latem na blacie zawsze stoi miska z jakimiś owocami. A to truskawki, to wiśnie, morele czy porzeczki. Do tego przepisu wykorzystać możecie to, co akurat macie pod ręką- u mnie dziś to miks moreli i czereśni.
Kopiec kreta to jedno z tych ciast, które kiedy zdarzało mi się jeść zawsze okazywało się, że to gotowiec. Dlatego chciałam spróbować zrobić je sama. Jako bazę wykorzystałam czekoladowy biszkopt, który bardzo łatwo pokruszyć i świetnie przykleja się do kremu. Moja tortownica ma średnicę 20 cm, ciasta starczy jednak spokojnie na kilka centymetrów większą.
Cukier, cukier wanilinowy, masło lub szklankę oleju, wodę i kakao zagotowujemy w garnku. Odstawiamy do ostygnięcia.
Następnie dodajemy jajka, a także przesianą mąkę razem z proszkiem do pieczenia i sodą oczyszczoną...
Banany których skórka zaczyna brązowieć doskonale nadają się do przygotowania koktajlu albo ciasta bananowego zwanego też chlebkiem bananowym. Sekretem udanego ciasta/chlebka bananowego są właśnie przejrzałe banany, które im ciemniejsze tym słodsze. Ciasto jest bardzo łatwe w przygotowaniu i nie wymaga użycia ani miksera ani innego sprzętu mieszającego.