To już chyba zostanie moją małą tradycją, że na Walentynki staram się zainspirować Was do stworzenia małego cukierniczego dzieła sztuki aby zaimponować swojej drugiej połówce.
W tym roku postanowiłam połączyć dwa produkty, które uwielbia moja kochana druga połówka :* A mianowicie eklerki i herbatę Lady Grey. Ok po wszystkim dowiedziałam się, że woli Earl Grey, ale najważniejsze są intencje, prawda?!?!
Dzisiaj będzie zupa. Tak sobie pomyślałam, że skoro Wigilię spędziliśmy po duńsku, to zrobimy sobie namiastkę polskich Świąt. Myślałam o barszczu, ale to jednak zadanie dla wtajemniczonych. Muszę jeszcze trochę poczekać... Zamiast barszczu znalazłam na blogu Matka wariatka bardzo ciekawy zamiennik - krem z buraczków z malinami. Brzmi ciekawie, nieprawdaż...?
Ostatnio w mojej kuchni coraz częściej pojawiają się pistacje. Ich smak znam doskonale i za nimi przepadam, ale do tej pory raczej ich nie wykorzystywałam w trakcie gotowania. Po prostu je zjadałam, jedną po drugiej.(...) Tym razem przygotowałam z nich prostą pastę, bez udziwnień, aby nie zdominowała ich smaku. Dodałam ją do ciasta na zakwasie pszennym, aby powstał z tego chlebek pistacjowy.
Usunąć z boczku skórę, pokroić w kostkę wraz z chorizo, a następnie zalać bulionem i gotować na małym ogniu przez 1 godzinę. Obrać cebulę, posiekać w kosteczkę i zeszklić na maśle. Dodać do wywaru pomidory z puszki, wyciśnięty czosnek, podsmażoną cebulę, kminek oraz koncentrat pomidorowy i doprawić solą i pieprzem do smaku...
Jogurt naturalny dodawałam już do wypieków, dlatego intuicja podpowiadała mi, że w przypadku jogurtowego napoju owocowego efekt będzie podobny. I miałam rację, z eksperymentu powstały pyszne jogurtowe bułeczki, lekko słodkawe o delikatnym smaku mango.
Już niedługo Dzień Babci i Dziadka. Pomyślałam sobie, że fajnie by było w tym roku zrobić jakiś słodki drobiazg własnoręcznie z Dziećmi dla naszych, kochanych Seniorów. A wiadomo jak to z Nimi jest, nie zawsze lubią twarde rzeczy do jedzenia, ale lubią słodycze. I tak powstały pralinki z suszonych daktyli, w środku z suszoną śliwką, obtoczone w owocach goi.
Uwielbiam buraki ćwikłowe i wszystkie dania, w których się znajdują. Dziś proponuję wyjątkowo smaczny barszcz czerwony z kapustą,pomidorami, fasolą i ziemniakami, z dodatkiem miodu, który dodaje zupie charakteru. Podana ze śmietaną tworzy bardzo sycące i przepyszne danie. Polecam!
Moja sałatka różni się od tamtej. Ja nie dodaję do niej ani gotowanych ziemniaków ani groszku, za to nie żałuję jej jabłek. Zawsze wybieram takie bardzo soczyste i lekko kwaskowate
Niby wiemy wszyscy jak zaczynić ciasto na domowy makaron - i to nam wychodzi, ale kiedy mówimy o kolebce makaronów, wyglada to nieco inaczej bo pasta włoska ma swoje zasady którymi się kieruje.