Do tej pory poziomki jadłam tylko na świeżo, chciałam jednak choć kilka mini słoiczków mieć na specjalne okazje, na magiczne spotkania czy do konkretnych celów - żeby sprawić Komuś mega przyjemność w najzimniejszy, najbardziej śnieżny dzień zimy.
Latem tylko proste desery mają największe wzięcie.A szybkie w przygotowaniu i do podania są wlasnie lody.Dziesiejsze przygotowane są na bazie jogurtu z niewielkim dodatkiem śmietany kremowki
Tym razem proponujemy makaron, który przez swój kształt pięknie prezentuje się w daniach. Makaron „kokardki”, czyli z włoska farfalle, to jeden z dziesięciu najpopularniejszych rodzajów włoskich makaronów na świecie. Jego oryginalna nazwa ma piękne pochodzenie, gdyż po włosku „farfalla” oznacza „motyl”. Tak więc jest to nie tylko smaczny, ale też pięknie wyglądający i mający uroczą nazwę makaron.
Bardzo kruche, pyszne ciasteczka owsiane z mąką razową i płatkami owsianymi, czyli ze sporą dawką błonnika. Nie wymagają dużego nakładu pracy. Można do nich dorzucić orzechy, ulubione suszone owoce lub kawałki czekolady. Polecam gorąco bo są naprawdę znakomite!
Do tej pory zdecydowanie częściej podziwiałam lawendę na grządce, niż talerzu. Bałam się, że jej silny aromat zdominuje „mydlanym” zapachem całe danie, które zyska tym samym bliższe odświeżaczowi powietrza niż deserowi. Jakże się myliłam!
Sezon na truskawki powoli się kończy, na szczęście smak lata można zachować na dłużej. Wystarczy przygotować z soczystych owoców przetwory np. kilka słoików dżemu.
Przetwory te można wykorzystywać przez cały rok, jako dodatek do maślanej chałki czy wypełnienie puszystych bułeczek.
W środku każdej mojej dzisiejszej bułeczki pojawił się nie tylko wyżej wspominany dżem, ale także cała truskawka.