Kiedy mam już taki swój kawał mięcha to zamiast wątpliwej jakości wędliny przyrządzam oto taką pieczeń. Możemy ją podawać w grubych plastrach na ciepło, z ulubionym sosem i surówką. Na zimno stanowi doskonały dodatek do pieczywa lub sałatki.
Z czym kojarzy Wam się jesienna kuchnia? Dla mnie kuchnia wczesną jesienią to przede wszystkim dynia, co udowodniłam Wam pokazując już przepis na chleb dyniowy, pieczony na drożdżach. Tym razem także wykorzystam puree z dyni (wskazówki jak je zrobić znajdziecie w linku powyżej), ale chleb zamiast drożdży upiekłam na bazie zakwasu żytniego.
Uwielbiam figi pod każdą postacią! (...) Lubię je dodawać do sałatek, zapiekać lub po prostu jeść na surowo jako przekąskę. Warto wiedzieć, że figi mają dużą zawartość minerałów, a zwłaszcza potasu, wapnia i magnezu. Po ususzeniu, są słodkie, ale mają dość niski indeks glikemiczny, dzięki czemu można je bezpiecznie jeść nawet będąc na diecie.
Pierwszy raz robiłam ciasto czekoladowe na jogurcie. Jest lekkie, wilgotne i pachnie owocami. W dodatku robi się je błyskawicznie więc warto zanotować ten przepis. Nie miałam wiśni w syropie więc zamieniłam je na maliiny i też było pysznie.
Ciasto wylałam do formy nasmarowanej masłem, na wierzchu ułożyłam brzoskwinie i jabłka pokrojone w ósemki. Całość posypałam cukrem cynamonowym (cukier trzcinowy zmieszany z mielonym cynamonem).
Sięgnęłam po te urocze warzywo w (...) formie, prostego risotto. Jak się okazało połączenie buraków z ryżem niczego im nie ujmuje, stają się jedynie bardziej sycące, co dla mnie jest plusem. Zapraszam na pięknie karminowe, pyszne, proste jadło:)
Lubię taki stan przejścia między latem a jesienią. To czas kiedy na straganach pojawia się coraz więcej smacznych rzeczy. A dla mnie to taki trochę cebulowy czas. A cebulę odkrywam na nowo! Dziś na tapecie ta czerwona odmiana. Przygotowałam od dawna planowaną konfiturę z czerwonej cebuli. To niesamowite, że z kilku prostych składników można wyczarować tak złożony i wyrafinowany smak...
Kolejny przepis na chleb, tym razem coś dla tych którzy lubią lekko słodkawe pieczywo. (...) Z podanego przepisu wychodzi jeden bochenek chleba na dużą keksówkę.
Można zrobić słodziutką wersję w sam raz na babskie ploteczki. Można też zrobić wersję wytrawną idealną do gaszenia pragnienia. Ja skusiłam się na wersję wytrawną. Na prawdę wytrawną. Moje ale leżakowało 2 tygodnie. Jeśli masz ochotę na coś bardziej słodkiego to zwiększ ilość cukru i skróć czas leżakowania do 4-5 dni.
Ciasto nie nastręcza żadnych problemów - jest łatwe w wyrabianiu i formowaniu (moje było nieco lepkie przed wyrastaniem, ale podejrzewam, że dużo zależy od ziemniaków), rośnie po prostu pięknie, a w piekarniku osiąga rozmiary wręcz gigantyczne. Nic nie szkodzi - jest tak smaczny, że zniknie bardzo szybko
Tradycyjne, wg przepisu mojej Babci, najlepsze na świecie. Teraz właśnie nastał czas na ich produkcję - po pierwszych przymrozkach, kiedy śliwki są przymarszczone przy ogonkach, mają najwyższy poziom fruktozy i powidła praktycznie nie wymagają dosładzania
Przepis stary jak świat , wielokrotnie wypróbowany. Myślę , że większość z Was zna ten torcik , więc nie ma co się rozpisywać na jego temat ;-) A dla nie wtajemniczonych dodam tylko , że jest to ciasto deserowe , przypominające odrobinę sernik na zimno , tyle , że w ogóle niekwaśne :-)