Grillować z każdej strony aż mięsko się zarumieni i przestanie po nakłuciu sączyć się "woda". Żeberka są miękkie i soczyste. Możne je tez upiec w piekarniku.
Taką sałatkę było mi dane próbować wiele razy na różnych imprezach, sama jej nigdy nie robiłam. No i w końcu wylądowała na naszym stole. Fajna, lekka sałatka - polecam.
Ostatnio rzadko przygotowuję mięsne dania bo upały nie sprzyjają takiemu jedzeniu. Za to makaron ze szpinakiem jak najbardziej. Przygotowanie tego dania zajmuje około 30 minut. Trzeba uważać z solą bo spora ilość sera sprawia, że danie jest i tak słone.
Całość bardzo dobrze się komponuje, jest mało słodkie, więc amatorom słodziutkich ciast, proponuję zwiększyć ilość cukru. Nam bardzo smakowało i naprawdę szybko znikało. Robiłam zdjęcia ostatnim kawałkom;-).
Uwielbiam kremowe zupy warzywne za ich aksamitną konsystencję, walory smakowe i piękny wygląd na talerzu. W zależności od dodatków ( np. grzanki, bagietka, ryby lub skorupiaki ) kremowe zupy mogą stanowić sycące danie albo elegancką i pyszną przystawkę.
Fougasse to francuski odpowiednik włoskiego chlebka zwanego foccacia. Chlebki w kształcie listków popularne są głównie w rejonach Prowansji. Można je wypiekać z przeróżnymi dodatkami, ziołami, kaparami, czy suszonymi pomidorami.
Po tym deserze muszę stwierdzić że owoce mango wprost idealnie pasują do truskawek. Cieszę się, pomimo zatrważającej ceny, sięgnęłam po nie bo teraz wiem, że było warto.
Żytni zakwas to najbardziej naturalne środowisko do wyrastania żytniego chleba. Naturalnie, pochodząc od tego samego zboża wydają się dla siebie stworzone.
Uwielbiam chleby z mąki orkiszowej, a w szczególności te pieczone na zakwasie. Jeszcze bardziej lubię, gdy chleby mają chrupiącą skórkę, a ich środek jest zwarty, lecz przy tym miękki. Taki właśnie efekt pragnęłam uzyskać wypiekając ten chleb i przyznam, że udało się to z sukcesem.
Skórka ma idealną chrupkość, taką, że nabierasz ochotę, żeby łamać go rękami, a wnętrze jest bardzo delikatne, aż trudno mi uwierzyć, że to chleb na zakwasie (przypomina puszystością te drożdżowe). Bardzo polecam każdemu, ale szczególnie początkującym.
Może on się wydawać trudny w wykonaniu. Prawda jednak jest taka, że nie wymaga on specjalnych zdolności kulinarnych. Można go bez większych problemów upiec samodzielnie w domu.
Charakterystyczny smak syropu klonowego kojarzy nam się zwykle z polewą do naleśników. Jednak jego słodycz i nietuzinkowy smak można wykorzystać też przy wypiekaniu pieczywa.
Bułeczki serowe marzyły mi się od dawna. Bałam się jednak, że jeżeli ser się rozpuści, wpłynie to na konsystencję chleba. Nic bardziej mylnego. Bułeczki cudownie smakowały serem