Takie połączenie bardziej mnie przekonuje, a przyprawy nadają mu jeszcze lepszy i wyrazisty smak :) Jest to bardzo proste do wykonania i polecam każdemu spróbować :)
Od dawna miałam przeczucie, że połączenie jabłek i dzikiej róży będzie dobrze smakować. W spiżarni stał jeszcze samotny słoik rewelacyjnej konfitury różanej, którą nabyłam latem na pewnym stoisku w okolicach Puszczy Białowieskiej.
Z mąki, jajka, mleka oraz cukru przygotować ciasto naleśnikowe. Odstawić na 15-20 minut, następnie usmażyć cienkie naleśniki z minimalną ilością oleju.
Wyszło połączenie warte grzechu, jest wilgotna, mega czekoladowa z wyczuwalnym miętowym akcentem. Idealna do herbatki albo kawki na tarasie, balkonie, w ogrodzie...
W historii ludzkości i rozwoju sztuki kulinarnej powstała niewyobrażalnie wielka ilość nowych potraw przeróżnych ludów i kuchni. Niesamowite jest to, że w każdej kulturze określone pożywienie pełni znaczącą rolę, bez której cały proces odżywiania się wydaje się być niemożliwy. Takim elementem, który pojawia się w tak wielu kulturach i który wypełnia kuchnie całego świata każdego dnia jest zdecydowanie chleb.
Czy wiecie o tym, że ciabatta oznacza po włosku pantofel? Nazwa zapewne pochodzi stąd, że te włoskie, białe chlebki mają spłaszczony, wydłużony i płaskawy kształt przypominający kapcie. Chociaż przyznam szczerze, że pewności nie mam, czy nie są to przypadkiem ulubione bułeczki włoskich mężczyzn, którzy są „pod pantoflem” swoich kobiet
W pieczeniu chleba podoba mi się to, że w krótkim czasie i w domowych warunkach jestem w stanie upiec sobie pieczywo, jakie zapragnę
Ciężko jest dostać w przeciętnej piekarni smaczny i zdrowy chleb, a jeszcze trudniej o chleb sojowy, a szkoda!
Dzisiejsza propozycja powstała na wypadek, jeśli kiedyś znajdziecie się w środku sporów: czy upiec domowy chleb, czy zrobić pizzę..
W takiej sytuacji, w ramach kompromisu możecie zaproponować roladę chlebową z Toskanii. Jej ciasto jest miękkie, elastyczne i delikatne, a nadzienie pyszne niczym pizza i inspirowane Toskanią.
Jakiś czas temu zobaczyłam gdzieś chałkę z budyniem i od razu wiedziałam, że ją zrobię! W wykonaniu wcale nie jest taka trudna, jak się może wydawać. Jeśli radzicie sobie w miarę z czynnościami wymagającymi zdolności manualnych i potraficie zapleść warkocz z włosów – poradzicie sobie także z chałką.
Chlebki naan oryginalnie wypiekane są w specjalistycznym piecu zwanym tandoor, w którym temperatura pieczenia dochodzi nawet do 480 stopni. W kuchni nie ma jednak rzeczy niemożliwych, a placki naan można wykonać także w warunkach domowych. Najczęściej robi się je z czarnuszką, czosnkiem, sezamem lub kolendrą.
Drożdżowe bułeczki, które chciałam Wam dziś zaproponować trochę przypominają znane i popularne bułeczki maślane. Są jednak one moim zdaniem jeszcze smaczniejsze, gdyż w ich środku czeka Nas niespodzianka w postaci czekolady. A któż nie lubi czekolady?!
Te bułeczki przygotowałam nie tylko z myślą o amatorach słodkiego pieczywa, ale przede wszystkim miłośników świeżych, ciepłych bułeczek z samego rana. Ciasto najlepiej zagnieść przed snem i pozostawić do spokojnego wyrośnięcia w temperaturze pokojowej na całą noc. Rano wystarczy uformować kulki, chwilę poczekać aż drugi raz wyrosną (choć dla niecierpliwych to może być trudne) i cieszyć się smakiem domowego pieczywa.
Chleb daje nam naprawdę wiele możliwości, dzięki czemu za każdym razem można upiec go w innym sposób. Nie trzeba się więc ograniczać do powszedniego chleba pszennego, chleba żytniego i orkiszowego.
Dowodem na to może być pszenny chleb na bazie soku pomidorowego i twarogu
Ten przepis wydaje mi się wyjątkowo studencki. Spodoba się także tym, którzy nie mają zbyt wiele czasu na gotowanie, a nie chcą jeść „byle czego”. W tej odsłonie kasza gryczana jest wyjątkowo aromatyczna i wyraźna.
Pamiętam, że jak byłam dzieckiem, to Mama robiła taki dżem agrestowo-truskawkowy, a potem przestała, nie wiem dlaczego;( Ja postanowiłam go odtworzyć i smak mnie nie zawiódł, chociaż jest inny niż z zielonego, takiego jeszcze nie dojrzałego agrestu.