ryby

 • Rybna zapiekanka
  6

  Rybna zapiekanka

  Jest wiele sposobów na to, jak dobrze przyrządzić rybę no i tyle samo metod jak zrobić to źle. Jedyne co się u mnie do tej pory sprawdziło to odpowiednie przyprawienie ryby, co oznacza kąpiel w soku z cytryny + curry no i pieprz i sól. Ostatnio postanowiłam zająć się zapiekanymi obiadami, które wymagają minimum energii, ale za to sporo cierpliwości.
 • Ryba pieczona w jarzynach
  19

  Ryba pieczona w jarzynach

  Ci, którzy zaglądają do mnie regularnie wiedzą, że zaprzyjaźniam się z rybami. Dzisiejsze danie jest czymś co mnie absolutnie do nich  przekonało. Duża ilość warzyw w tej potrawie wpłynęła na smak i wygląd a świadomość, że jest to samo zdrowie na talerzu wpłynęła na moje samopoczucie.
 • Grillowana miruna
  4

  Grillowana miruna

  Tak, to był właśnie jeden z tych dni. Za oknem pogoda zaczęła się psuć, a ja wpadłem w melancholijny nastrój. Słodycze nie pomagały – na biurku piętrzył się już stosik patyczków od lizaków ukradzionych dzieciom. Gdyby żona zawołała mnie na obiad, siedziałbym dalej bez ruchu przed komputerem.
 • Makrela z grilla
  3

  Makrela z grilla

  Dopiero co wróciliśmy z majówki, a już nasze mieszkanie wygląda jakby przeszedł przez nie tajfun, ba! nawet nie przeszedł a przebiegł migiem. Kto by pomyślał, że taki mały, jeden człowiek jest w stanie, w takim krótkim czasie, zrobić wokół siebie pobojowisko...
 • Ryba smażona w porach
  17

  Ryba smażona w porach

  Jeśli jestem już przy rybach... Jedno z moich ulubionych dań o którym prawie już zapomniałam. Nie znam prostszego przepisu na tak smaczną rybę.
 • Ryba po cygańsku
  34

  Ryba po cygańsku

  Przepis na tę rybę jest pewnie wielu osobom znany. Ja już dawno  o niej słyszałam ale jakoś nie zachęcał mnie znajdujący się w niej ogórek i pewnie długo nie zrobiłabym tej ryby gdyby nie wigilia, tym razem klasowa, na którą taką wlaśnie rybkę przyniósł jeden uczeń.
 • Łosoś cytrynowy
  21

  Łosoś cytrynowy

  Nie jestem szczególną fanką ryb, ale  wiem, że są zdrowe i należy jej jeść, i dlatego zdarza  mi się od czasu do czasu jakąś przyrządzić. Najczęściej kupuję dorsza ale smakuje mi też tilapia i miruna. Tym razem jednak chciałam  zmierzyć się z łososiem bo ponoć jest to tak popularna i smaczna ryba.
 • Pieczona makrela z porami
  7

  Pieczona makrela z porami

  Przyszedł czas na ryby. Bo wiadomo ryba jest dobra na wszystko! A jemy ich zdecydowanie za mało. Tym razem mój wybór padł na makrelę.
 • Rybka w cieście
  2

  Rybka w cieście

  Smaczna rybka w cieście a przepis dostałam od P.Halinki i jest naprawdę świetny z posmakiem cebulki pycha, i nie muszę już teraz czekać na sezon świeżych śledzi chociaż one moja zupełnie inny i też są pyszne ale, ta rybka zniewala smakiem i jest dostepna przez cały rok :-)
 • Ryba po grecku
  9

  Ryba po grecku

  Przepis, który wykorzystuje się w mojej rodzinie od lat. I to głównie na wigilijną wieczerzę. Ale nie ma tego złego za 11 miesięcy przypomnę Wam o nim :) Poza tym kto powiedział, że ryba po grecku może być tylko potrawą wigilijną? Ryb należy jeść więcej! Dlatego proponuję Wam przygotować to danie na dowolną okazję. Albo bez okazji.