Bardzo lubię domowe pieczywo wypiekane w domu. Nie ma nic lepszego niż własnoręcznie upieczony chleb czy bułki, dlatego testuję różne przepisy. Tym razem skorzystałam z przepisu mojej koleżanki Doroty, polecam!
Za to ciasto zabierałam się za każdym razem gdy zobaczyłam je u kogoś na blogu. Wiedziałam, że musi być dobre bo z bananami dobre jest wszystko a już na pewno ciasto. Nie rozczaruje sie każdy kto lubi banany i bananowe wypieki. Ciasto jest z tych ciężkich, intensywnie pachnące i smakuje wspaniale. I dlatego znika błyskawicznie.
Ten chleb widziałam w programie Ewy Wachowicz. Wydał mi się na tyle ciekawy, że chciałam go wypróbować. Robi się go dość szybko, jest smaczny a przede wszystkim zdrowy.
Uwielbiam klasyczne pieczywo szczególnie wykonane w domu, jeszcze ciepłe. Jeżeli myślicie, że taka bułka już wam się przejadła to zapewniam, że nic bardziej mylnego. Jest idealna. Delikatnie chrupiącą w środku niesamowicie sprężysta i mięciutka. A zapach jak z najlepszej piekarni sprzed lat.
W zasadzie przypomina nieco ciasto. Nadaje się na podwieczorek lub śniadanie. Doskonale smakuje ze słodkimi kremami typu Nutella, twarożkiem, miodem lub dżemem. Dodatek jabłek sprawia, że jest wilgotny i dłużej pozostaje świeży. Szczególnie lubiany przez dzieci.
Od dawna już myślałam o tych bułkach ale zawsze coś stawało mi na przeszkodzie. Wczoraj jednak to ja stawiłam czoła wszelkim przeszkodom i wreszcie je zrobiłam.
Zdarza się wam zapomnieć o bananach gdzieś w kącie kuchni? Mnie tak. W tym czasie zmieniają stylizację z zielonożółtej na czarne grochy. Zmienia się też smak - nie lubię ich jeść. Najczęściej miksuję je z mlekiem i mam bananowego shake'a na śniadanie. Tym razem poszukałem przepisu na jakieś ciasto.
Co najczęściej jecie na śniadanie? Ja zwykle waham się między musli z jogurtem i owocami, a porządną kanapką. Pomyślałam więc, czemu nie połączyć jednego z drugim w pysznym, pełnoziarnistym chlebie? I oto jest, efekt mojego eksperymentu, który mnie w pełni usatysfakcjonował.
Chlebek cukiniowy to prawdziwie wakacyjny przepis! Nie tylko dlatego, że jego głównym składnikiem nadającym charakterystycznego smaku jest młoda, letnia cukinia. Ale także dlatego, że wykonanie tego chlebka jest banalnie proste.
Rozwiązanie idealne - bułeczki z dodatkami. Te zaprezentowane poniżej można przeciąć i zrobić z nich pyszne kanapki, podgrzane podać jako dodatek do zupy, a w wersji najprostszej smakują dobrze po prostu posmarowane masłem i zjadane solo.
Dodatek kukurydzy do chleba to gwarancja sukcesu, o czym przekonałyśmy się już robiąc chleb meksykański z kukurydzą z puszki i papryczką chilli oraz chlebek kukurydziany na mące kukurydzianej bez drożdży. Powoli kończy się sezon na świeżą kukurydzę w kolbie, którą uwielbiam podgryzać do obiadu latem. Dlatego póki kukurydza w kolbie jeszcze jest, postanowiłam ją wykorzystać w chlebie.
Wspaniały chleb o lekko słodkawym smaku z niesamowicie chrupiącą skórką. Polecam.(...) W oryginale był to chleb pszenny, ja upiekłam pszenno orkiszowy. jest naprawdę pyszny, polecam :-)
W kuchni hinduskiej, są one dodatkiem do wielu aromatycznych i rozgrzewających dań. Jogurtowo-drożdżowe chlebki o wdzięcznej nazwie naan mają zazwyczaj formę podłużnego placka w kształcie łezki lub są owalne jak np. pita.
I właśnie wtedy mnie olśniło i postanowiłam upiec chleb musztardowo-miodowy. Dodatek miodu i musztardy jest dosyć skromny, dlatego chlebek nie ma „agresywnego” smaku, jest delikatny i świetnie komponuje się z kanapkami z dodatkiem musztardy.
To ciasto jest kopalnią smaków i to tych popularnych znalazły się tutaj bowiem, cynamon, żurawina, jabłka i orzechy. W dodatku ja zamieniłam mąkę na orkiszową co podkreśliło orzechowy smak tego ciasta. Kolejny argument na plus to maślanka, która sprawia że ciasto jest wilgotne.