Porady kulinarne
-
Jak zrobić polewę z białej czekolady?
Polewa z białej czekolady:
Śmietankę 30% podgrzać w rondelku, dodać pokruszoną białą czekoladę, rozpuścić i wymieszać.
-
Jak wykonać test „suchego patyczka”?
Jak wykonać test „suchego patyczka”?
Przed zakończeniem pieczenia uchylić drzwiczki od piekarnika i włożyć suchą wykałaczkę w środek ciasta. Wyjąć. Jeśli do wykałaczki przykleiły się kawałki ciasta, to oznacza, że jest ono niegotowe i wymaga dopieczenia. Jeśli wykałaczka jest sucha - to ciasto jest gotowe i można wyłączyć piekarnik.
Warto przeprowadzać test suchego patyczka, bo każdy piekarnik piecze trochę inaczej.
-
Jakie składniki do sałatki z kurczakiem i z ziołami?
Aby Twoja sałatka z grillowanym kurczakiem z ziołami była smaczna i aromatyczna, używaj tylko świeżych warzyw, szczególnie mixu sałat, pomidorków i rzodkiewek. Ich chrupkość i naturalny smak podkreślą jakość całego dania. Świeże warzywa to podstawa, jeśli chcesz, aby sałatka z grillowanym kurczakiem z ziołami była pełna smaku i miała idealną konsystencję. Im świeższe warzywa, tym bardziej intensywne będą ich naturalne smaki, które doskonale komponują się z grillowanym kurczakiem. Jeśli masz możliwość, wybieraj lokalne warzywa, ponieważ ich jakość i smak często przewyższają produkty z supermarketów. Warto unikać warzyw, które wyglądają na zwiędnięte, ponieważ mogą one wpłynąć na ostateczny smak i wygląd…
-
Racuchy - jakie dodatki?
Najlepiej smakują ciepłe, posypane cukrem pudrem i podane z ulubionymi dodatkami, np. dżemem, miodem, jogurtem, świeżymi owocami, bitą śmietaną lub syropem klonowym. Do racuchów na maślance świetnie pasuje również cynamon, który można dodać do ciasta lub posypać gotowe racuchy.
-
Jak przygotować totopos?
Totopos wykonujemy przez krojenie kukurydzianej tortilli na trójkąty i smażenie na oleju.
-
Jak hartowac śmietane do zupy?
Śmietanę przełożyć do salaterki i dodać kilkanaście łyżek gorącego wywaru z zupy wymieszać do czasu, aż w śmietanie nie będzie grudek.
-
Domowa tortilla - jaka mąka?
Należy wybrać odpowiednią mąkę. Ta, którą można dostać powszechnie w naszych sklepach, zupełnie się do tego celu nie nadaje. Masa harina najłatwiej kupić przez Internet. W zastępstwie można użyć także wenezuelskiej mąki PAN, której używa się do arepas. Nie jest ona wprawdzie nixtamalizowana i jest nieco grubiej zmielona, ale również ziarna kukurydzy pozbawia się najpierw łusek w sposób mechaniczny, a następnie gotuje.
-
Z czym podawać bigos?
Bigos staropolski to danie, które samo w sobie jest bardzo sycące i pełne smaku, ale można je podać w towarzystwie kilku dodatków, które idealnie dopełnią jego smak. Tradycyjnie bigos podaje się z:
- chlebem - najlepiej klasycznym, chrupiącym chlebem, który świetnie komponuje się z kwaśnym smakiem bigosu;
- ziemniakami - gotowanymi, duszonymi lub smażonymi. Ziemniaki to dodatek, który uzupełni smak bigosu.
-
Jak zrobić mąkę migdałową?
Do mąki migdałowej używamy migdałów bez skórki. Jeśli mamy migdały ze skórką, to najpierw trzeba namoczyć je na 10-15 minut w gorącej wodzie, co ułatwi ich obieranie. Potem obieramy ze skórki i odstawiamy, żeby wyschły. Dopiero wysuszone migdały bez skórek mielimy na własną mąkę migdałową.
Możemy też zmielić płatki migdałowe.
-
Pieczeń rzymska - jakie mięso?
Pieczeń rzymska wychodzi najsmaczniejsza z tłustej wieprzowiny, np. łopatki bez kości, karkówki lub mniej tłustej biodrówki. Jeśli mamy szynkę, to warto wymieszać ją pół na pół z łopatką, by masa mięsna nie była za sucha.
-
Czy schłodzić farsz do jajek faszerowanych?
Jeśli mamy czas, to przygotowany farsz odkładamy do lodówki na około 15 minut. Lekko schłodzoną pastą z łososia łatwiej faszeruje się jajka.
-
Jajak faszerowane - jaka temperatura farszu?
Warto przygotowany farsz odłożyć do lodówki na około 15 minut. Lekko schłodzoną pastą łatwiej faszeruje się jajka.
-
Racuchy drożdżowe - z czym jeść?
Dodatki do racuszków drożdżowych:
- cukier puder
- bita śmietana
- świeże owoce : truskawki, jagody, porzeczki, maliny
- dżemy owocowe i konfitury
-
Żur staropolski - jakie przyprawy dodać?
Przyprawy są niezbędnym elementem smacznej zupy! Dodaj liście laurowe, pieprz, ziele angielskie i suszony majeranek do bulionu, aby nadać mu bogactwo aromatu.
-
Jak opalać cebulę?
Opalenie cebuli nad płomieniem palnika przed dodaniem do garnka pozwoli na wydobycie głębszego smaku i koloru bulionu.
-
Żur staropolski - jaką kiełbasę dodać?
Zamiast ograniczać się do jednego rodzaju kiełbasy, spróbuj użyć różnych rodzajów. To może dodać nowego wymiaru smaku i tekstury do zupy.