kuskus

 • Pikantna pierś kurczaka z kaszą kuskus i miętą
  5

  Pikantna pierś kurczaka z kaszą kuskus i miętą

  Nie pamiętam gdzie i kiedy poznałam ten przepis. Serwuję to danie znajomym i rodzinie już od trzech lat zawsze z powodzeniem.  W oryginale wśród składników nie było kukurydzy dlatego stosuję ją tylko wtedy kiedy mam pod ręką.  Kukurydza w smaku jest słodkawa natomiast jej brak powoduje, że potrawa zyskuje bardziej ostry i wyrafinowany smak.
 • Sałatka kuskus z tuńczykiem i koperkiem
  25

  Sałatka kuskus z tuńczykiem i koperkiem

  Zawsze kiedy mam ochotę na coś lekkiego, łatwostrawnego a przy tym pysznego przyrządzam kaszę kuskus z tuńczykiem w wersji light (bez majonezu). Kasza kuskus jest bogata w węglowodany oraz białko natomiast tuńczyk równie delikatny zawiera korzystne dla naszego zdrowia kwasy omega-3, wysokowartościowe białko oraz selen. Dzięki koperkowi dostarczamy sobie porcję witaminy C i beta-karotenu. Ta sałatka dostarcza mnóstwa energii i witamin.
 • Sałatka z kuskus i wędzoną makrelą
  6

  Sałatka z kuskus i wędzoną makrelą

  Sałatka, którą Wam dziś prezentuje a dokładnie sałatka z kaszą kuskus i wędzoną makrelą w wspaniały sposób może zastąpić wiosenny obiad. Jest sycąca, a jednocześnie lekka. Oprócz super zdrowej ryby i kaszy kuskus znajdziesz tu też warzywa. Czego chcieć więcej?