Kluski kładzione są idealne do różnego rodzaju sosów i mięs.Szybkie i proste w wykonaniu.Zamiast czekać az ugotują nam się ziemniaki,które najpierw trzeba obrać...polecam poniższy przepis na pyszne kluseczki.
Dziś proponuję danie nie wymagające wielu składników (tak, tak, w lodówce pusto), ale smakujące świetnie. Można je jeść na parę sposobów: ze śmietaną, z cukrem, z ketchupem, czy innymi sosami. To już zależy od naszej inwencji twórczej.
Kugiel po polsku to zapiekanka przygotowywana w dużych garnkach lub kociołkach. Jego podstawowe składniki to żeberka i golonka w kawałkach, nieco większych jak na gulasz i ziemniaki.
Kluski śląskie, zwane przez Ślązaków również „gumiklyjzy” należą do ścisłej czołówki moich ulubionych potraw. Z jakimkolwiek sosem – czy to mięsnym, czy grzybowym, stanowią moje idealne „comfort food” wprawiając w stan delikatnej błogości ;)
Kopytka , kluski śląskie , leniwe i wszystkie inne dania mączne – jak wiecie uwielbiam! U mnie kopytka , jeszcze za czasów babcinych, jadło się odsmażane z masełkiem i cukrem. Zawsze z przyjemnością sięgałam po dokładkę.
Ostatnio w mojej kuchni było dość egzotycznie, więc dla odmiany przygotowałam prostą, tradycyjną zapiekankę – a to w ramach wspólnego gotowania w temacie „trzy po trzy”, tym razem z wykorzystaniem ziemniaków, kiełbasy i szałwii. Szałwia nadała z pozoru zwyczajnej zapiekance fantastyczny aromat :)