Moje ulubione

 • Likier kukułka
  14

  Likier kukułka

  Kiedyś próbowałam pewnego likieru i nie mogłam sobie przypomnieć skąd ja znam ten smak... Okazało się, że to był likier z kukułek, tych pysznych cukierków, którymi w dzieciństwie się objadaliśmy, a których tak dawno nie jadłam. Postanowiłam, że sobie kiedyś zrobię taki likier, ale jakoś specjalnie za przepisem się nie rozglądałam.
 • Meksykańska sałatka
  16

  Meksykańska sałatka

  Dziś deszczowo, parasolkowo. Wpierw przy dźwiękach tradycyjnego jazzu jechaliśmy w korkach na ulicę Kozią. Klaksony zagłuszaliśmy dźwiękami trąbki, a potem świetna zabawa w Muzeum Karykatury z mistrzami wesołego rysunku.:-)))  Mnóstwo śmiechu, karykatur, zabaw, balonów i uspokojone na chwilę niebo.
 • Sałatka z arbuza, mięty i chilli
  5

  Sałatka z arbuza, mięty i chilli

  Otwieram bar sałatkowy. :-))) To cudnie w taki dzień, pal licho, że pochmurny, w taki ciepły, wiosenny dzień, gdy stragany uginają się pod ciężarem kolorowych owoców i warzyw zrobić kolorowe zakupy, gdy z koszyków wystają smakowite fragmenty swieżo zebranych jarzyn - a potem je pociąć, pomieszać, skropić i podać.
 • Kompot z czarnych jagód
  8

  Kompot z czarnych jagód

  Nie ma nic lepszego niż drożdżowe kluski parowane. Proste, a jakie pyszne, można polewać je dowolnymi sosami, jak kto lubi. Przepis pochodzi z starej książki kucharskiej. To kolejna perła z lamusa, smak dzieciństwa, palce lizać!