Szybka ananasówkaZdjęcie - Szybka ananasówka - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
„Witam wszystkich w Nowym Roku i życzę aby był pełen miłości, wiary i nadziei bo gdy będą nimi przepełnione nasze serca będziemy mogli zmieniać świat na lepsze. Niech to będzie czas podążania za marzeniami, realizowania swoich pasji, odkrywania nowych smaków i delektowania się nimi. Niech to będzie dobry rok. Ja wkraczam w niego popijając nie tylko szampana ale także pyszną domową nalewkę z ananasa. Do jej przygotowania wykorzystałam syrop będący produktem ubocznym kandyzowania ananasów. Robi się ją bardzo szybko i w przeciwieństwie do tradycyjnej nalewki nie musi tak długo dojrzewać. Wystarczy tydzień aby smaki się przegryzły. Na zdjęciach nie widac tego zbyt dobrze, ale nalewka ma jasny słomkowy kolor i od razu jest idealnie sklarowana. Wiem, że są osoby, które już skorzystały z przepisu na kandyzowany ananas, może pokuszą się również o zrobienie takiej nalewki.
Zdjęcie - Szybka ananasówka - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Szybka ananasówka - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Nalewka zawsze jest też dobrym pomysłem na prezent. Można podarować ją w efektownej karafce jako dodatkowym upominku lub szklanej butelce. Ja najczęściej wykorzystuję różne niestandardowe butelki po alkoholach usuwając wszystkie naklejki, a dodając coś od siebie np. ozdobną zawieszkę, kokardkę lub własnoręcznie przygotowana etykietę. Moim marzeniem jest, aby w tym roku pojawiło się na blogu więcej postów z przepisami na jadalne prezenty i pomysłem na ich zapakowanie. Czy to się uda czas pokaże.”
Zdjęcie - Szybka ananasówka - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Szybka ananasówka
Składniki:
1250ml syropu ananasowego (z tego przepisu )
250ml spirytusu 95%
375ml wódki
125ml rumu
W dużym dzbanku wymieszać wszystkie składniki. Przelać do butelek i wynieść na tydzień do chłodnej piwnicy aby składniki się przegryzły. Słodkość nalewki można w pewnych granicach regulować zastępując syrop ananasowy wodą ale nie więcej niż szklankę czyli 250ml.
Smacznego :) Aronia
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Podobne wpisy: Zdjęcie - Szybka ananasówka - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Nalewka ananasowa Zdjęcie - Szybka ananasówka - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Nalewka imbirowa Zdjęcie - Szybka ananasówka - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Włoski likier orzechowy Zdjęcie - Szybka ananasówka - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Likier z czarnej porzeczki

Kategorie przepisów

Podobne przepisy