Smarowidło ze słoika z piekarnika

Zdjęcie - Smarowidło ze słoika z piekarnika - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Tym razem smarowidło cebulowe. Dużo cebuli, dużo słoniny, dużo pysznych smaków. Nie ustajemy w podróżach po smakach PRL-u razem z Dobrą Kiełbasą. Od paru tygodni w każdy poniedziałek raczymy was przepisem na jakieś słoikowe smarowidło. I co jedno to lepsze :) Tym razem nie będzie pasteryzowane tylko pieczone w piekarniku. Użyjemy do niego mieszanki przypraw "Smarowidło domowe". W ogóle polecam zapoznanie się z produktami dostępnymi w sklepie Dobrej Kiełbasy: KLIK. A zwłaszcza zwróćcie uwagę na te ich mieszanki przypraw, bo wgniatają w ziemię. Są tak rewelacyjne, że ręka, noga, mózg na ścianie :)

A przy okazji żart dla starszych czytelników. Dla tych, którzy pamiętają miniony ustrój i czasy towarzysza Władysława. Lub nawet czasy przed wspomnianym towarzyszem.

- Gdzie jest największy bar mleczny w PRL?
- W KC - same ruskie, śląskie i leniwe.

No to jak już się pośmiali to zapraszam na przepis:
Składniki na 1 duży lub 2 małe słoiki

250 g słoniny bez skóry, 170 g łopatki, 85-100 g cebuli (1 duża), 13 g mieszanki "Smarowidło domowe" od Dobrej Kiełbasy

Słoninę, łopatkę i cebulę mielimy w maszynce na małych oczkach (ok. 3 mm). Doprawiamy i mieszamy dokładnie żeby wszystko się połączyło. Napełniamy słoiki. Zakręcamy i ustawiamy na blasze w zimnym piekarniku. Nastawiamy na 180 stopni i pieczemy 2 godziny na grzałkach góra-dół. Studzimy i możemy się zajadać. Tak przygotowane smarowidło może stać w lodówce kilka tygodni, chociaż i tak to nieprzydatna informacja. Jest tak pyszne, że znika w całości już przy pierwszym posiedzeniu.

To akurat jedno z lepszych smarowideł jakie w tym cyklu przygotowaliśmy. Zaryzykowałbym nawet, że najlepsze. Zobaczymy co dalej, jeszcze kilka przepisów przed nami.
Smacznego!

--------------------------------------------------------------------- Chcesz dostawać moje przepisy prosto na e-mail? Wpisz swój adres z prawej strony w okienko "Przepisy prosto na twój e-mail!". Od tej pory żaden przepis Ci nie umknie :)

Kategorie przepisów

Podobne przepisy