Chleb z jabłkiem z automatu

 


I znowu chlebek z automatu. Łatwy (jak zawsze), ale troszkę inny. Z jabłkiem. To jabłko dodało mu takiego delikatnego posmaku, takiej jakby lekkości. Naprawdę świetny pomysł na fajne zmodyfikowanie smaku chleba. Niestety, jak widać na zdjęciach, troszkę mi się zapadł. Chleby z automatu często mi takie wychodzą. To przez zbyt luźne ciasto. Jak nie mam bezpośredniego kontaktu z ciastem, to znaczy gdy maszyna wyrabia, a nie ja, to ciężko mi ocenić właściwe proporcje. I potem wychodzi tak jak wychodzi... Ale tu w przepisie już odjąłem trochę wody i wydaje mi się, że te proporcje będą właściwe. A nawet jakby komuś opadł chleb to przecież to też nie tragedia, prawda? :)

600 g mąki pszennej, 150 ml wody, 1 duże jabłko (ok. 250 g), 6 g suszonych drożdży, 1 łyżeczka soli, 2 łyżeczki syropu klonowego.


Jabłko ścieramy na tarce i razem ze wszystkimi innymi składnikami wrzucamy do pojemnika od maszyny. Odpalamy program podstawowy (taki trwający około 3,5 godziny), ustawiamy wagę chleba na ok. 1 kg i stosowny, wedle gustu, stopień przyrumienienia skórki. No i w zasadzie to już wszystko. Studzimy na kratce i zjadamy.
Smacznego!


---------------------------------------------------------------------Chcesz dostawać moje przepisy prosto na e-mail? Wpisz swój adres z prawej strony w okienko "Przepisy prosto na twój e-mail!". Od tej pory żaden przepis Ci nie umknie :)

Kategorie przepisów

Podobne przepisy