Szpecle dyniowe

Jesienne dni nie nastrajają mnie pozytywnie - robi się coraz chłodniej, a dni są coraz krótsze. Zbliża się nieuchronnie to czego w naturze po prostu nie cierpię. Będzie zimno, mokro i wietrznie - łapię więc każdy słoneczny dzień ciesząc się nim jak dziecko.
Dzisiaj proponuję Wam piękne dyniowe kluski - szpecle. U mnie jesienią bardzo często gości dynia pieczona, podana po prostu z sosem czosnkowym. Warto upiec jej odrobinę więcej i wykorzystać do przygotowania takich kluseczek. Ja użyłam mąki gryczanej, możesz zamiast niej wykorzystać zwykłą mąkę pszenną.
Takie kluski możesz podać do obiadu na słono i na słodko. Z sosem, pesto, mięsem, pieczarkami czy zmiksowanymi owocami.

Zdjęcie - SZPECLE DYNIOWE - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Szpecle dyniowe SKŁADNIKI:

  • 1 szklanka utartej na puree pieczonej dyni Hokkaido
  • 20 dkg białego sera
  • 3 jajka
  • ok. 1 szklanka mąki gryczanej
  • sól do gotowania
Ser rozgnieć widelcem. Dodaj jajka oraz puree z dyni, wymieszaj. Dodaj pół szklanki mąki i wymieszaj masę widelcem. W miarę potrzeby dodawaj porcjami więcej mąki. Masa powinna być gładka i powinno dawać się ją przecisnąć przez dziurki kluseczkomanii czy durszlaka - nie powinna być zbyt twarda i zbyt lejąca.
Do formowania kluseczek możesz użyć specjalnej maszynki do formowa szpecli, durszlaka z dużymi otworami lub zwykłej deseczki, z której nożem odcina się ciasto wrzucając je bezpośrednio do wody.
Kładź szpecle na osoloną wrzącą wodę, gotuj do wypłynięcia.

Reakcje:

Kategorie przepisów

Podobne przepisy