Pralinki czekoladowe z masłem orzechowym

Pralinki czekoladowe z masłem orzechowym

Zdjęcie - Pralinki czekoladowe z masłem orzechowym - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Ostatnio miałam pewne problemy z poprawnym wyświetlaniem bloga, za co bardzo przepraszam tych z Was, co do mnie na blog zaglądali. Wszystko już jest naprawione i mogę działać dalej.

Przed Świętami podzielę się z Wami pomysłem na domowej roboty pralinki czekoladowe z masłem orzechowym.

Składniki*:

masło orzechowe
czekolada biała
czekolada deserowa

*Nie podaję ilości składników, gdyż to od Was zależy, ile czekoladek chcecie zrobić.

Przygotowanie:


Białą czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej.
Silikonową formę do czekoladek malujemy pędzelkiem w środku, dokładnie pokrywając ścianki czekoladą białą. Wkładamy formę do lodówki na ok. 20 minut, żeby czekolada zastygła.

Czekoladę deserową rozpuszczamy w kąpieli wodnej i pokrywamy ścianki formy silikonowej (białą czekoladę) warstwą czekolady deserowej. Ponownie wkładamy do lodówki na 20 minut.

Do każdej czekoladki wkładamy mniej więcej połowę łyżeczki masła orzechowego. Całość masła orzechowego pokrywamy czekoladą (dowolną), tak, by po wyjęciu z foremki powstała czekoladowa z każdej strony pralinka. Chłodzimy ok. 30-40 minut w lodówce. Po wyjęciu z formy przechowujemy do czasu podania w lodówce.

Smacznego!

Zdjęcie - Pralinki czekoladowe z masłem orzechowym - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Przepis bierze udział w akcjach:

Zdjęcie - Pralinki czekoladowe z masłem orzechowym - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Pralinki czekoladowe z masłem orzechowym - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Pralinki czekoladowe z masłem orzechowym - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Kategorie przepisów