Pieczone szparagi z rzodkiewkami

Pieczone szparagi z rzodkiewkami

Niesamowite ile książek kulinarnych zajmuje moje półki, biurko i wszelkie inne możliwe zakątki. Na początku mojej przygody kulinarnej książki wybierałam sugerując się zasobem portfela. Często książka, po zakupie i przeglądnięciu, lądowała na półce i tam zostawała.
Z czasem stałam się bardziej wybredna. Moje kolejne, kulinarne tytuły miały nie tylko wyszukane przepisy, ale także były świetnie wydane, miały przepiękne okładki i fotografie, na których widok ciekła ślinka. Te książki, w jesienne chłodne wieczory lądowały ze mną w łóżku. Godzinami oglądałam ciastka i wytrawne potrawy, które pachniały zza kartek papieru.
Kulinarne albumy zwykle inspirowały, ale mnogość składników potrzebnych do każdego z dań odstraszała.
Przyznam, że książek, które skłoniły mnie do wypróbowania przepisów w nich zwartych jest naprawdę niewiele. Jedną z nich jest książka Dominiki Wójciak - Sezonowe Warzywo, z której pochodzi dzisiejszy przepis. Na własne potrzeby maksymalnie go uprościłam, aby jak najszybciej móc skosztować połączenia, które mnie zaintrygowało. Zdradzę Wam, że było warto.
Zdjęcie - Pieczone szparagi z rzodkiewkami - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Składniki (2 porcje):

pęczek szparagów
pęczek rzodkiewki
sól
sok z połówki cytryny
2 łyżki oliwy z oliwek
ser feta
Zdjęcie - Pieczone szparagi z rzodkiewkami - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Szparagi i rzodkiewki myjemy. Jeżeli szparagi tego wymagają odcinamy im zdrewniałe końcówki. Rzodkiewki kroimy na ćwiartki, bądź ósemki.
Sok z cytryny mieszamy z oliwą oraz solą, a następnie mieszanką zalewamy wcześniej przygotowane warzywa i wszystko mieszamy.
Całość przekładamy do naczynia żaroodpornego, pieczemy w piekarniku nagrzanym do 180 st C przez ok. 20 minut. Po wyjęciu warzyw z pieca, kruszymy na wierzch fetę.
Niebo w gębie <3
Zdjęcie - Pieczone szparagi z rzodkiewkami - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Kategorie przepisów

Podobne przepisy