Krem do tortu – z białą czekoladą

Krem do tortu – z białą czekoladą

Szybki i pyszny śmietanowy krem do tortu. Dosyć słodki dzięki dodatkowi białej czekolady, idealny dla fanów jej smaku. Świetnie komponuje się z owocami np malinami, które nieco tę słodycz przełamują.

Ja wykorzystałam go jako przełożenie niedużego tortu dla mojego Synka. Pod masą cukrową znalazł się tynk maślany z mlekiem w proszku.

Syn zażyczył sobie dekorację w stylu Minecraft, więc lekko nie było ? To zdecydowanie nie jest tort, z którego jestem dumna (proporcje figurki nieco zachwiane, ale robiłam ją tuż po przyjeździe z urlopu), ale najważniejsze, że Młody był zadowolony ?

Kremu wystarczy na dwukrotne przełożenie tortu o średnicy 20 cm oraz pokrycie wierzchu lub dwukrotne przełożenie tortu o średnicy 24cm

Zdjęcie - Krem do tortu – z białą czekoladą - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

  • 1 i 1/2 szkl. śmietanki 36%
  • 250 g białej czekolady
  • 70 g masła

Śmietankę podgrzewamy. Tuż przed momentem wrzenia zdejmujemy z palnika. Od razu dodajemy pokrojone na kawałki masło oraz posiekaną czekoladę. Odstawiamy na 2 minutki, a następnie mieszamy, aż do połączenia. Studzimy do temperatury pokojowej, po czym odstawiamy do lodówki do schłodzenia.

Schłodzoną masę miksujemy na gęsty krem.

Polecam również przepis na Sałatkę z tortellini z rukolą i suszonymi pomidorami Zdjęcie - Krem do tortu – z białą czekoladą - Przepisy kulinarne ze zdjęciamiZdjęcie - Krem do tortu – z białą czekoladą - Przepisy kulinarne ze zdjęciamiZdjęcie - Krem do tortu – z białą czekoladą - Przepisy kulinarne ze zdjęciamiZdjęcie - Krem do tortu – z białą czekoladą - Przepisy kulinarne ze zdjęciamiZdjęcie - Krem do tortu – z białą czekoladą - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Kategorie przepisów