Ciasto salceson

Ciasto salceson to przepyszny deser bez pieczenia. Idealny dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w przygotowaniu ciast. Przepis jest niezwykle prosty, szybki i w dodatku możemy smak urozmaicać bakaliami lub innymi ulubionymi dodatkami.

Ciasto salceson wykonujemy z kwadratowych wafli tortowych. Wcześniej należy je nawilżyć przez mokre ściereczki. U mnie trwało to około 15 min zanim się dobrze nasączyły i można je było zwijać.

Do nadzienia dodajemy pokruszone wafle oraz herbatniki, które ją zagęszczają. Galaretka nadaje słodyczy i fajnego pomarańczowego smaku i aromatu, który nie jest zbyt mocno wyczuwalny.

Do masy możesz dodać ulubione bakalie. Ja dodałam rodzynki, orzechy i skórkę pomarańczową. Wszystko należy drobno posiekać, aby przy krojeniu nie sprawiały problemów.

Ciasto salceson pomimo swojej nazwy, która może zniechęcać jest na pewno pysznym deserem znanym już od PRL-u. Pierwszy raz jadłam je u mojej cioci i pomimo wielu lat smak nadal pozostał w moich wspomnieniach. Na pewno warto wypróbować ten przepis szczególnie w sytuacjach gdzie szybko musisz przygotować smaczny deser.

TUTAJ znajdziesz inne moje przepisy na ciasta bez pieczenia.

Zdjęcie - Ciasto salceson - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

CIASTO SALCESON Z WAFLI

SKŁADNIKI:

  • 1 opakowanie wafli tortowych, kwadratowych
  • 250 g masła lub margaryny
  • 3 łyżki kakao
  • 1/4 szklanki cukru
  • 1 opakowanie herbatników (250 g)
  • 1 galaretka pomarańczowa
  • 200 ml gorącej wody

DODATKOWO:

  • dowolne bakalie (niekoniecznie)

Dwie ściereczki dobrze nasączamy wodą. Układamy na nich jeden obok drugiego wafle. Przykrywamy do momentu, aż będą miękkie i można je zwinąć (można ponownie namoczyć ściereczki jeśli wafle nie chcą się nasączać). Galaretkę rozpuszczamy w 200 ml gorącej wody, zostawiamy do wystudzenia.
Masło rozpuszczamy, dodajemy cukier, przesiane kakao, pokruszone pozostałe wafle oraz herbatniki (wcześniej możemy zmielić). Łączymy z galaretką oraz dodajemy ulubione bakalie (opcjonalnie). Gęstą masę wykładamy równomiernie na wafle i zwijamy zaczynając od krótszej strony. Owijamy folią i wkładamy do lodówki na min. 2 godziny, a najlepiej na całą noc.

Zdjęcie - Ciasto salceson - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Ciasto salceson - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Ciasto salceson - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Ciasto salceson - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Kategorie przepisów

Podobne przepisy