Sałatka z kaką

Najmłodsze moje dziecię, jest strasznie energiczne i żywiołowe. Wczoraj podczas zabawy odwaliła trzy numery, gdzie skóra mi cierpnie i włosy stają dęba. Nie mogę jej spuścić na 10 sekund. Baaaa 20 sekund może być katastrofą.

1 numer.

Wyrzuciła mój telefon komórkowy do kosza. Wiedziałam, że coś się święci, bo Mała zaczęła bawić się ze mną w chowanego. Przy szafce z koszem, zaczęła bujać się na boki, chowając rączki za siebie. To sygnał, że coś zmajstrowała;)

2 numer.

Jestem w pracy, mąż opiekuje się Papryką. Rozpala w kominku, mała biega po domu z zabawkami. Nagle cisza.......przyjemna cisza, słychać jak mała tralaluje po swojemu. Papryka stoi na biurku. Jedna noga na klawiaturze, druga jeszcze wyżej. Opiera się o monitor od komputera. W radio leci muzyka a Papryka przegina się na boki.

3 numer.

Wpadła do babcinej sypialni. Dorwała leki, wysypała je, wkłada do buzi myśląc, że to cukierki. Spuściłam ją z oka na góra 10 sekund. Biorę za nogi i klepię po plecach. Jestem wystraszona ,ta się śmieje i myśli, że to zabawa.

Zasnęłam o 22 tuląc małą do snu. W zasadzie to ona mnie uśpiła. Budzę się w ubraniu przed 24. Nie chce mi się spać. Kolejna noc zarwana......

Dla odprężenia proponuję delikatną sałatkę z owoców. Mmmmmmmm pycha:)

1 kaka

2 mandarynki

130 gr. białego winogrona

1 łyżeczka soku z cytryny

200 ml śmietany 36 %

1/2 łyżeczki cukru

Mandarynki obrać, podzielić na pojedyncze ząbki, pokroić w duże kawałki. Winogrono umyć, oczyścić, owoce przekroić na połówki. Kakę obrać, pokroić w plastry i podzielić na mniejsze części. Wcisnąć sok z cytryny i wymieszać.

Śmietanę ubić mikserem dodając 1/2 łyżeczki cukru. Sałatkę włożyć do salaterki, udekorować bitą śmietaną i plasterkami kaki.

Kategorie przepisów

Podobne przepisy