Jak urządzić modną kuchnię

Wymarzona kuchnia, to dla jednych kuchnia nowoczesna, w której dominuje minimalizm i materiały takie jak beton, granit, szkło hartowane i stal nierdzewna. Dla innych kuchnia marzeń, to kuchnia w stylu rustykalnym, tutaj nie może zabraknąć przeszklonych szafek, drewnianych blatów, stylizowanych dodatków, ceramiki ludowej – słowem wszystkiego, co kojarzy się z przytulnością i ciepłem domowego ogniska.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w subtelny sposób łączyć styl nowoczesny i skandynawski, ze stylem rustykalnym i wiejskim. I tak do prostej w formie kuchni skandynawskiej, można dodać lampy i armaturę w stylu rustykalnym. I przeciwna sytuacja, kiedy do mebli w stylu prowansalskim, dodajemy lampy i np. krzesła w stylu nowoczesnym. Oczywiście łączenie stylów, wymaga pewnego wyczucia smaku i estetyki, żeby całość nie wyglądała zbyt chaotycznie. W moim odczuciu, wygląda to bardzo ciekawie, takie kuchnie mają swój niepowtarzalny charakter. W końcu na całą aranżację kuchni, wpływają nie tylko meble, ale również rozmaite dodatki.

Ważnym elementem każdej kuchni, scalającym domowników przy wspólnych posiłkach, jest stół i krzesła. Bardzo ciekawe propozycje na stoły i krzesła do kuchni nowoczesnych, klasycznych i rustykalnych, znajdziesz w sklepie internetowym Edinos.pl. W sklepie każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od stylu kuchni i jadalni, gabarytów i środków finansowych.

Zdjęcie - Jak urządzić modną kuchnię - Przepisy kulinarne ze zdjęciamiZdjęcie - Jak urządzić modną kuchnię - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Kuchnia nie koniecznie musi być modna, ale powinna być wygodna i funkcjonalna. Aranżując kuchnię, warto zwrócić uwagę na rozmieszczenie poszczególnych stref :

– strefy do gotowania
– strefy do przygotowywania
– strefy do przechowywania
– strefy do zmywania

Praktycznym rozwiązaniem będzie, rozmieszczenie strefy do gotowania, zmywania i przygotowywania posiłków na jednym blacie roboczym lub w tzw. trójkącie roboczym, ale w nie dużej odległości od siebie. W tym miejscu, warto mieć pod ręką deski do krojenia i stojak na noże. Nad blatem w tym miejscu można zamontować reling kuchenny, czyli specjalny drążek do zawieszania najpotrzebniejszych akcesoriów kuchennych ( rózgi i szczypce kuchenne, łopatki, kubki ).

Oświetlenie kuchni, to kolejny ważny aspekt w aranżowaniu kuchni. W mojej kuchni jest duża lampa na środku sufitu, nie używam jej wcale. Używam natomiast punktowych lampek halogenowych, które doskonale oświetlają cały blat roboczy i stół. Światło punktowe i światło rozproszone jest łagodniejsze i bardziej przyjazne dla naszych oczu. Najlepszym sposobem na oświetlenie kuchni, będzie zamontowanie kilku, dobrze zaplanowanych źródeł światła.

Zdjęcie - Jak urządzić modną kuchnię - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Na klimat kuchni ma wpływ wiele czynników, to styl i kolor mebli, styl i kolor ścian i dodatków. Zaufaj swojej intuicji i zaprojektuj swoją wymarzoną kuchnię 🙂

Wpis we współpracy ze sklepem internetowym Edinos.pl

Przepisy z tych kategorii

Sima – fiński napój cytrynowy z drożdżami

Sima – fiński napój cytrynowy…

Kardamonowy Kardamonowy
Kardamonovy

Czekoladowe muffiny z nadzieniem serowym

Czekoladowe muffiny z nadzieni…

Smaki na talerzu Smaki na talerzu
Smaki na talerzu

Dobry chleb na zakwasie

Dobry chleb na zakwasie

napiecyku napiecyku
napiecyku

Tarta de Santiago – szybkie migdałowo-cytrynowe ciasto pielgrzyma
1

Tarta de Santiago – szybkie mi…

Krakowgotuje Krakowgotuje
Kraków gotuje!

Donuty jogurtowe z cynamonem

Donuty jogurtowe z cynamonem

napiecyku napiecyku
napiecyku

Skagnerora – szwedzka sałatka krewetkowa
1

Skagnerora – szwedzka sa…

Posmakujto! Posmakujto!
Posmakujto!