Domowy cukier waniliowy

Zdjęcie - Domowy cukier waniliowy - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Ostatnio sporo robimy z Madzią takich prawdziwie domowych rzeczy. Jak właśnie na przykład domowy cukier waniliowy. Jego produkcja jest absolutnie prosta, w zasadzie to nawet nic nie trzeba robić. A idealnie się sprawdzi jako zastępstwo sklepowego cukru wanilinowego. Jeżeli ktoś w was robi dużo słodkich wypieków to ten cukier będzie niezastąpiony. A robi się go następująco:
do dużego słoika wkładamy dwie laski wanilii i zasypujemy kilogramem cukru. Zakręcamy i po dwóch tygodniach cukier waniliowy gotowy :)
Widziałem/słyszałem/czytałem, że można też laski wanilii rozciąć wzdłuż i wyskrobać do cukru cały środek. I te wydrążone wanilie też oczywiście wsadzić do cukru. Pewnie to jest nawet szybszy sposób, ale ten nasz jest sprawdzony i z całą pewnością też działa :)
Smacznego!

--------------------------------------------------------------------- Chcesz dostawać moje przepisy prosto na e-mail? Wpisz swój adres z prawej strony w okienko "Przepisy prosto na twój e-mail!". Od tej pory żaden przepis Ci nie umknie :)

Kategorie przepisów

Podobne przepisy