Bułeczki musztardowe

Zdjęcie - Bułeczki musztardowe - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Jako małe dziecko strasznie lubiłam odrywać po kawałku świeżej bułki i maczać ją w ostrej musztardzie. Może to nie zbyt typowe dziecięce smaki, ale ja to po prostu uwielbiałam.

Gdy ostatnio sobie o tym przypomniałam zainspirowało mnie to do stworzenia czegoś co połączy te dwa smaki- bułeczek musztardowych. Świetnie sprawdzą się podczas letnich grillów, bo idealnie pasują do kiełbasek.

Zdjęcie - Bułeczki musztardowe - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Bułeczki musztardowe Drukuj Czas przygotowania: 2 hours Czas pieczenia: 20 mins Całkowity czas: 2 hours 20 mins Porcje: 5 Składniki
 • 300 g. mąki
 • 2 łyżeczki drożdży
 • 1,5 łyżeczki soli
 • 1 łyżeczka cukru
 • 2 łyżki musztardy
 • ok. 150 ml. ciepłej wody
Przygotowanie
 1. Połącz ze sobą w misce mąkę, drożdże, sól, cukier i musztardę. Zacznij zagniatać ciasto, stopniowo dolewając ciepłą wodę.
 2. Zagniataj, dolewając wodę aż ciasto uzyska jednolitą, elastyczną konsystencję. Może być lekko lepkie.
 3. Zagniataj jeszcze przez 5 minut. Jeśli ciasto jest zbyt lepkie, posypuj ręce mąką.
 4. Wstaw ciasto do miski i przykryj miskę folią aluminiową. Odłóż w ciepłe miejsce, na przykład niedaleko lekko rozgrzanego palnika. Odstaw na 1,5 godziny, aby ciasto podwoiło objętość.
 5. Gdy ciasto wyrośnie, wyjmij je na posypaną mąką stolnicę i utwórz z ciasta rulon. Pokrój rulon na 5 równych części i z każdej z nich uformuj okrągłą bułeczkę.
 6. Ułóż bułeczki na wyłożonej papierem do pieczenia blasze i odstaw jeszcze na 45 minut do ciepłego miejsca w celu wyrośnięcia.
 7. Rozgrzej piekarnik do 200 stopni.
 8. Po upływie czasu wyrastania wstaw bułeczki do piekarnika i piecz przez ok. 20 minut aż zbrązowieją.
 9. Daj bułeczkom ostygnąć.
2.2.8

Kategorie przepisów

Podobne przepisy