Bliny ziemniaczane z mięsem


Potato pancakes with meat
Zdjęcie - Bliny ziemniaczane z mięsem - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Zdjęcie - Bliny ziemniaczane z mięsem - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Składniki:
Placuszki ziemniaczane:

6 dużych ziemniaków

2 jajka

5 łyżek mąki

1 cebula

sól pieprz

olej do smażenia
Mięso mielone: 30 dag mięso wieprzowe 1 jajko 1 bułka Zdjęcie - Bliny ziemniaczane z mięsem - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

1 łyżeczka śmietany 1 cebula sól pieprz majeranek mleko
Dodatkowo: śmietana 18% szczypior
Wykonanie: Mięso mielone Zdjęcie - Bliny ziemniaczane z mięsem - Przepisy kulinarne ze zdjęciamiCebule pokroić w kostkę, przesmażyć na oleju. Bułkę namoczyć w mleku, następnie wycisnąć z nadmiaru mleka. Mięso zmielić, razem z odciśniętą bułką i przesmażoną cebulą. Dodać jajko, śmietanę, doprawić do smaku. Masę mięsną dobrze wyrobić, najlepiej ręką.
Placuszki ziemniaczane Ziemniaki, jajka, cebulę, mąkę, sól i pieprz włożyć do malaksera i zmiksować na jednolitą masę. Jeżeli ciasto jest za rzadkie dodać mąkę. Z przygotowanej masy smażyć, placuszki na dużej ilości oleju. Na patelnie z dobrze rozgrzanym olejem, nałożyć 2 łyżki masy ziemniaczanej, po chwili na lekko ściętą masę położyć placuszek z mięsnej masy, następnie nakryć masą ziemniaczaną. Przewrócić na drugą stronę, dobrze przesmażyć, przełożyć na blachę do pieczenia i wstawić do nagrzanego piekarnika 190 oC na 10 minut. Będziemy mieli pewność, że masa mięsna nie jest surowa.
Podajemy ze śmietaną i szczypiorem.

Kategorie przepisów

Podobne przepisy