Turecki chlebek pita

Turecki chlebek pita
Zdjęcie - Turecki chlebek pita - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Jest wprost stworzony do nadziewania. Piecze się go z prostego drożdżowego ciasta, które w piekarniku rośnie w oczach, tworząc kieszonkę. Pomieści ona sporo naszego ulubionego farszu z warzyw, mięsa albo sera. Oto jak należy przygotować turecki chlebek pita (krok po kroku).

Zdjęcie - Turecki chlebek pita - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Danie: Pieczywo
Kuchnia: Turecka
Trudność: Łatwe
Porcje: 12 porcje
Przygotowanie: 2 godz.
Pieczenie: 15 min.
Kalorie: 210 kcal

Jest wprost stworzony do nadziewania. Piecze się go z prostego drożdżowego ciasta, które w piekarniku rośnie w oczach, tworząc kieszonkę.

Składniki:
  • 3 szklanki mąki pszennej chlebowej (typ 750)

  • 1 łyżeczka soli (płaska)

  • 10 g suszonych drożdży

  • 300 ml ciepłej wody

Sposób przygotowania:
  • Do miseczki przesiejmy 3 szklanki mąki pszennej chlebowej (typ 750). Dodajmy 1 płaską łyżeczkę soli oraz 10 g drożdży suszonych. Wlejmy około 1 i 1/4 szklanki ciepłej wody. Dobrze wyróbmy ciasto. Uformujmy z niego kulę, przykryjmy ją i odłóżmy w ciepłe miejsce do podwojenia objętości (około 90 minut czasu).
  • Dobrze wyrośnięte ciasto ponownie zagniećmy na stolnicy, podsypując mąką. Potem podzielmy na 10-12 równych porcji. Uformujmy z nich kulki. Przykryjmy je ściereczką kuchenną. Odłóżmy w ciepłe miejsce jeszcze na 10-15 minut czasu. W tym czasie piekarnik rozgrzejmy do temperatury 220 stopni Celsjusza.
  • Z każdej kulki ciasta uformujmy okrągły placek. Wszystkie placki ułóżmy na stolnicy. Pozostawmy w ciepłym miejscu około 15 minut czasu, aby ponownie podrosły. Do piekarnika włóżmy blachę, aby także się rozgrzała. Na gorącą blachę połóżmy placki (uważajmy, aby się nie poparzyć). Pieczmy je około 15 minut czasu. Przez pierwsze 5 minut pieczenia chlebki powinny mocno wyrosnąć.


ZOBACZ KOMENTARZE DO TEGO PRZEPISU. ZOSTAW WŁASNY KOMENTARZ.

Instagram @prostepesto

Obserwuj @prostepesto i oznaczaj nas #prostepesto

Facebook ProstePesto

Like us on Facebook

Kategorie przepisów

Podobne przepisy