Sernik z delicjami

To piankowy z maksymalną ilością delicji. Przygotowany ze zwykłego sera na serniki, który w połączeniu z galaretką stworzył piankową masę. Dwie warstwy delicji powodują, że do jest propozycja dla wszystkich wielbicieli tych ciasteczek. Sernik z rodzaju serników na zimno: pyszny, lekki, do sera nie trzeba już dodawać cukru, gdyż moim zdaniem całość jest odpowiednio słodka. Przygotowując ten sernik, proponuję do sera dodać galaretkę, o tym samym smaku co delicje.

Zdjęcie - Sernik z delicjami - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Składniki na formę o średnicy 23 cm

Składniki:

  • 750 g sera białego na serniki (dałam wiaderkowy)
  • 2 opakowania galaretki o smaku pomarańczowym (150 g)
  • 300 g delicji o smaku pomarańczowym(2 opakowania + 3 delicje)

Składniki na polewę:

  • 100 g czekolady
  • 50 g masła

Galaretki wsypać do miski i zalać 500 ml wrzącej wody. Dokładnie wymieszać, aby dobrze się rozpuściły. Odstawić do przestygnięcia.

Kiedy galaretka zacznie lekko tężeć, zmiksować ser i połączyć go z galaretką. Całość delikatnie zmiksować, tylko do połączenia składników. Odstawić aż do momentu, kiedy masa zacznie delikatnie tężeć.

Dno formy wyłożyć papierem do pieczenia, a następnie ułożyć na nim delicje. Kiedy masa już tężeje, wylać niewielką ilość na delicje – tak, aby wypełnić szczeliny między nimi i żeby delicje się nie unosiły na masie. Odstawić do lodówki na kilka minut – tak, aby masa chwyciła delicje i przytrzymała je na dnie. Wylać połowę pozostałej masy, a na wierzchu ułożyć drugą warstwę delicji. Ponownie odstawić do lodówki na kilka minut (niezbyt długo), żeby masa tylko chwyciła delicje i wylać pozostałą część masy. Wstawić do lodówki do całkowitego stężenia.

Kiedy sernik już całkowicie stężeje, przygotować polewę. Czekoladę razem z masłem rozpuścić w kąpieli wodnej. Gotowy sernik wyjąć z formy i polać polewą czekoladową – uważać jednak, by nie zrobić zbyt grubej warstwy czekoladowej. 

Smacznego:-)

Zdjęcie - Sernik z delicjami - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Zdjęcie - Sernik z delicjami - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Przepis ten jest częścią elektronicznej książki kucharskiej zawierającej propozycje autorów 5 blogów na Święta Wielkanocne 2013 r. Książka przygotowana została wspólnie z markami ZT Kruszwica oraz serwisem Zpierwszegotloczenia.pl. Mój wkład w ten projekt to 1/5 przepisów, które mam nadzieję zainspirują Was na nadchodzące Święta. 

Zdjęcie - Sernik z delicjami - Przepisy kulinarne ze zdjęciami  Zdjęcie - Sernik z delicjami - Przepisy kulinarne ze zdjęciamiKategorie przepisów

Podobne przepisy