Roladki z lazurem

Roladki z lazurem

Jeśli nie macie jeszcze pomysłu, co podać na świąteczny obiad, polecam roladki mięsne z lazurem. Można je przygotować wcześniej, w odpowiedniej chwili włożyć do pieca, i efekt gwarantowany. Oczywiście jeżeli lubicie ser pleśniowy.

Składniki na 5 sztuk:

0,5 kg schabu (może być też pierś z kurczaka lub indyka)

15 dag sera pleśniowego - lazur, rokpol

cebula

sól, pieprz

oliwa do posmarowania folii

Schab pokrój na 5 kotletów. Kotlety rozbij tak, aby miały jak największą powierzchnię, ale jednocześnie delikatnie, aby nie uszkodzić włókien. Jeśli nie masz wprawy, zrób to przez folię. Cebulę pokrój w piórka. Kotlety posyp solą i pieprzem, obłóż cebulą, przykryj i odstaw na jakiś czas do lodówki.

Ser pokrój w słupki. Na środek każdego kotleta nakładaj cebulę i kawałek sera, zwiń mocno tak jak zwijasz gołąbki - czyli najpierw dołem kotleta nakryj ser, zagnij boki do środka i zwiń roladkę. Błyszczącą stronę folii aluminiowej posmaruj oliwą, włóż roladkę i dokładnie owiń ją folią. Ułóż roladki na blasze tak, aby koniec folii był skierowany do góry. Piecz przez około 30 minut w 190 stopniach (jeżeli używasz mięsa z kurczaka, roladki powinny być gotowe już po 15-20 minutach).

Kategorie przepisów