Pudding z chia na mleku kokosowym

Pudding z chia na mleku kokosowym
Nasiona chia (szałwia hiszpańska) stały się w ostatnim czasie dość popularne. Czemu to zawdzięczają? Być może temu, że należą do najzdrowszej żywności na świecie. Słyną ze swych wyjątkowych wartości odżywczych i zdrowotnych. Bogate w kwasy omega-3 i 6, błonnik, wspomagają trawienie. Można by tak wymieniać dłuuugo, dlatego jeśli kogoś interesuje ten temat, to zapraszam do lektury na www.nasionachia.pl. Wszystko jest fajnie opisane :) Tymczasem ja zapraszam Was do spróbowaniu pysznego puddingu na mleku kokosowym z owocami. Rewelacja! :) Przypominam, że pyszne mleko kokosowe możecie łatwo i tanio zrobić samodzielnie w domu (przepis na Mleko kokosowe <= KLIK) i to z dwóch składników :) Pozdrawiam gorąco :)
Zdjęcie - Pudding z chia na mleku kokosowym - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Co potrzebujemy: (2 porcje)

  • 2 pełne łyżki nasion chia
  • 250 ml mleka kokosowego (lub innego, jeśli nie lubimy)
  • opcjonalnie: 1 łyżeczka brązowego cukru
  • świeżo owoce (u mnie część zamrożona)

Zdjęcie - Pudding z chia na mleku kokosowym - Przepisy kulinarne ze zdjęciamiWersja na szybcika

1. Nasiona chia zalewamy mlekiem kokosowym (zrób je sam <=) i wsypujemy łyżeczkę cukru. Gotujemy w na małym gazie do momentu "zżelowania" się nasion, systematycznie mieszając. U mnie trwało to ok 10-15 minut.
2. Po przestygnięciu możemy dodać owoce i zajadać się :)


Wersja dla cierpliwych :)

1. Nasiona chia zalewamy mlekiem kokosowym i wsypujemy łyżeczkę cukru. Dokładnie rozmieszajmy. Wkładamy do lodówki na całą noc. Po tym czasie nasiona wpiją mleko i zrobi się gęsta konsystencja.

2. Na wierzch gęstego puddingu wrzucamy owoce i rozkoszujemy się chwilą :)Zdjęcie - Pudding z chia na mleku kokosowym - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Zdjęcie - Pudding z chia na mleku kokosowym - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Pudding z chia na mleku kokosowym - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Kategorie przepisów