Mini pączki serowe

Pyszne, małe pączki z dodatkiem sera twarogowego. Bardzo proste i szybkie w przygotowaniu. Pączki są puszyste, delikatne i lekko wilgotne. Dobrze smakują również następnego dnia.

40
mini pączkówSkładniki250 g twarogu półtłustego
2 jajka
2 łyżki jogurtu naturalnego
½ łyżeczki ekstraktu z wanilii
1 łyżka wódki
6 czubatych łyżek cukru pudru
300 g mąki pszennej
1 łyżeczka sody oczyszczonej
- Dodatkowo :
1 l oleju
odrobina oleju do natarcia dłoni
cukier puder do posypania
- Twaróg umieścić w dużej misce. Zblendować za pomocą ręcznego blendera na gładką masę.
- Dodać jajka, jogurt naturalny, ekstrakt z wanilii, wódkę i cukier puder. Wymieszać za pomocą trzepaczki rózgowej. Następnie dodać mąkę i sodę oczyszczoną. Wyrabiać ciasto mikserem z końcówką haków, aż wszystkie składniki się połączą. Ciasto jest klejące, nie należy dosypywać do niego więcej mąki.
- Na dłonie należy wylać odrobinę oleju i rozsmarować. Urywać małe kawałki ciasta i formować małe kulki (odrobinę większe od orzecha włoskiego), układać na blacie.
- W szerokim garnku rozgrzać olej (najlepiej na niezbyt dużym ogniu!). Można łatwo sprawdzić czy temperatura oleju jest dobra, należy wrzucić mały kawałek ciasta, jeśli wypłynie i zacznie się smażyć można wkładać pączki. Pączki smażymy na raty, jednorazowo do garnka wrzucamy tyle pączków, żeby zostało jeszcze trochę wolnego miejsca. Pączki rosną w czasie smażenia i muszą mieć też miejsce, bo same się obracają. Należy je smażyć aż dobrze się zarumienią (około 5-6 minut). wyciągnąć łyżką cedzakową na talerz wyłożony ręcznikiem papierowym. Po wystudzeniu posypać cukrem pudrem.