Malinowe? Jeżynowe? Mojito!

Kiedyś, zimą to było, przechodząc przez Rynek zauważyłam przed jedną z knajpek tablicę z polecanymi drinkami. W oczy rzucił mi się drink o nazwie „mojito malinowe”. Ponieważ, jako biedna studentka, praktykuję raczej chałupnicze wyrabianie drinków, ledwo wróciłam do domu, wygooglałam sobie przepis. No i trochę zdziwiłam się, skąd oni w tej knajpie mieli w styczniu świeże maliny, bo takowe właśnie są potrzebne do tego mojito...
Może robili z mrożonych? Tego nie wiem, jednak obiecałam sobie, że gdy tylko w ogródku wyrośnie mięta i dojrzeją maliny, zrobię ten drink. Okazał się przepyszny :)

Zdjęcie - Malinowe? Jeżynowe? Mojito! - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

MOJITO MALINOWE
(na 1 porcję)
3 plasterki limonki,
4-6 listków mięty, zależnie od wielkości
1 łyżeczka brązowego cukru,
6 świeżych malin,
kruszony lód,
50ml białego rumu,
woda gazowana

Plastry limonki, listki mięty i cukier włożyć od wysokiej szklanki i ugnieść łyżeczką. Dodać maliny i jeszcze trochę całość rozdrobnić. Wsypać trochę pokruszonego lodu, wlać rum i dopełnić szklankę wodą gazowaną.


A że obok malin w ogrodzie rosną okazałe jeżyny, w drugiej wersji to właśnie je dodałam do mojito. Ponadto zastąpiłam cukier i wodę gazowaną Spritem, bo jednak taki substytut bardziej mi smakuje, choć nie jest to „orydżynal modżajto” ;)

Zdjęcie - Malinowe? Jeżynowe? Mojito! - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

MOJITO JEŻYNOWE
(na 1 porcję)
3 plasterki limonki,
4-6 listków mięty, zależnie od wielkości
6 świeżych jeżyn,
kruszony lód,
50ml białego rumu,
Sprite

Plastry limonki i listki limonki ugnieść łyżeczką w wysokiej szklance. Dodać jeżyny i jeszcze trochę całość rozdrobnić. Wsypać trochę kruszonego lodu, wlać rum i dopełnić szklankę Spritem.


Zdjęcie - Malinowe? Jeżynowe? Mojito! - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Malinowe? Jeżynowe? Mojito! - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Malinowe? Jeżynowe? Mojito! - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Malinowe? Jeżynowe? Mojito! - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Kategorie przepisów

Podobne przepisy