Domowe lody McFlurry + film

Domowe lody McFlurry + film

Domowe lody McFlurry to przepyszny, orzeźwiający, kremowy deser inspirowany popularnymi lodami z McDonald’s. Takie lody to bardzo prosty w przygotowaniu smakołyk, który zauroczy nie jedno podniebienie, do ich przygotowania można użyć ulubione batony czy cukierki a także stopniować poziom słodkości dodając mniej mleka skodensowanego i więcej śmietanki kremówki w zależości od upodobań.

 

Zdjęcie - Domowe lody McFlurry + film - Smakowite Dania - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

 

  • składniki na 1l lodów

500 ml śmietanki kremówki 36%

500 g mleka zagęszczonego słodzonego

2 batony ( Lion, KitKat, cukierki M&M’sy )

  • przepis

Do wysokiej miski wlewamy mocno schłodzoną śmietankę kremówkę i ubijamy ją na sztywno, pod koniec ubijania wlewamy mleko zagęszczone i całosć miksujemy jeszcze około 3 minut.

Lody wstawiamy do zamrażalnika na kilka godzin lub na całą noc i jeszcze kilkakrotnie w trakcie mrożenia je miksujemy, aby uzyskać puszystą konsystencję i rozbić tworzące się kryształki lodu.

Batony umieszczamy w zamrażalniku  na 1 godzinę. Zamrożone batony wkładamy do woreczka strunowego i rozbijamy je tłuczkiem do uzyskania pożądanej konsystencji.

W połowie czasu mrożenia, gdy masa lodowa będzie gęsta ale jeszcze nie zbita, dodajemy połowę pokruszonych batonów, wszystko razem łączymy i ponownie masę lodową wstawiamy do zamrażalnika. Tak przygotowane lody przekładamy do pucharków, posypujemy pozostałymi pokruszonymi batonami i dekorujemy miętą lub melisą.

 

Zdjęcie - Domowe lody McFlurry + film - Smakowite Dania - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Kategorie przepisów