Domowa przyprawa do kurczaka

Zdjęcie - Domowa przyprawa do kurczaka - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Przypraw, które używam nie jest jakoś specjalnie dużo, ale są na tyle ważne, że doczekały się własnej półeczki w spiżarni :) Wszystkie słoiczki są z odzysku, ale za to wszystkie mają czerwone zakrętki :) Każdy słoiczek jest opisany i stoi sobie na półeczce w kolejności alfabetycznej:) W ten sposób łatwiej jest mi znaleźć to, czego aktualnie szukam. Ostatnio przybył nowy słoiczek. Stoi pomiędzy pieprzem czarnym i sodą oczyszczoną. Nazywa się: przyprawa do kurczaka :) Jest to moja własna wersja przyprawa do kurczaka. Aromatyczna i świeża. Ta ilość starcza na 3 kurczaki. Jeśli jesteście w posiadaniu młynka do przypraw (lub młynka do kawy pełniącego funkcję młynka do przypraw) albo moździerza, polecam wypróbować!

Domowa przyprawa do kurczaka na 3 całe kurczaki
6 liści laurowych, 10 ziaren ziela angielskiego, 2 łyżeczki ziarnistego czarnego pieprzu, 4 łyżeczki soli, 5 łyżeczek słodkiej papryki, 1 łyżeczka ostrej papryki, 2 łyżeczki majeranku, 2 łyżeczki oregano, ½ łyżeczki imbiru, ½ łyżeczki cynamonu

Liście laurowe, ziele angielskie i pieprz zmielić w młynku. Wsypać do miseczki, dodać resztę składników i wymieszać. Wsypać do słoiczka i szczelnie zamknąć. Trzymać w ciemnym, suchym miejscu.




Kategorie przepisów

Podobne przepisy