Bułeczki nocne

Bułeczki nocne

Zdjęcie - BUŁECZKI NOCNE (NIGHT BUNS) - Przepisy kulinarne ze zdjęciamibułeczki nocne

Pyszne bułeczki nocne to moja dzisiejsza propozycja. Bułeczki są na drożdżach, ale smakują jak na zakwasie. Wyrastają w lodówce. Z przepisu wychodzi 12 bułeczek. Jeśli przygotujecie ciasto rano to będziecie mieć 6 świeżych bułeczek wieczorem, a następnego ranka 6 następnych. Bułeczki są bardzo chrupiące, a w środku miękkie. Zachęcam do wypróbowania :-)
Źródło: link

Składniki:

  • 900 g mąki pszennej + mąka do podsypania
  • 1,5 łyżeczki soli
  • 700 ml letniej wody (nie gorącej)
  • 1 opakowanie suchych drożdży (8 g)

Wykonanie:

Ciasto przygotowujemy minimum 8 godzin przed pieczeniem. Można zarobić ciasto np. o 9 rano i z połowy ciasta piec bułeczki wieczorem o 19. Z reszty ciasta następnego dnia rano.

Do dużej miski przesiać mąkę z solą. Dodać suche drożdże, dolać letnią wodę i wszystko dokładnie wymieszać drewnianą łyżką. Ciasto musi być jednolite. Miskę z ciastem przykryć folią spożywczą i wstawić do lodówki na 8 -12 godzin.

Po tym czasie ciasto wyjąć z lodówki i wyłożyć na stolnicę. Zagniatać podsypując dość obficie mąką. Ciasto podzielić na 2 części. Jedną wstawić z powrotem do lodówki i z tego ciasta upiec bułeczki następnego dnia rano. Ciasto można spokojnie włożyć jeszcze raz na całą noc, przykryć folią spożywczą. Rano ciasto ponownie wyrośnie.

Drugą część ciasta podzielić na 6 równych części, z każdej formować okrągłą bułeczkę. Mocno obsypać mąką i ułożyć na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Bułeczki naciąć i wstawić do zimnego piekarnika. Na dół wstawić drugą blaszkę i rzucić na nią kilka kostek lodu. Włączyć piekarnik na 230 stopni C w funkcji góra - dół i piec bułki około 30 minut, aż się zrumienią. Czas liczymy od momentu wstawienia bułeczek, gotowe!


Zdjęcie - BUŁECZKI NOCNE (NIGHT BUNS) - Przepisy kulinarne ze zdjęciamibułeczki nocne

Smacznego!

Zapraszam również na: Bułki śniadaniowe


BUŁECZKI NOCNE (NIGHT BUNS)BUŁECZKI NOCNE (NIGHT BUNS)
Zdjęcie - BUŁECZKI NOCNE (NIGHT BUNS) - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Kategorie przepisów