Bracia-kurczaczki na łące

Bracia-kurczaczki na  łące

Jeden z wpisów po-wielkanocnych. Kurczaczki zrobiłam na 15 minut przed podaniem śniadania wielkanocnego, moim chłopcom bardzo się podobały. Można je zrobić nie tylko na Wielkanoc! Inspiracja zaczerpnięta z portalu stylowi.pl.

Bracia-kurczaczki na łące

Opiszę poszczególne kroki, od razu ze składnikami:

  1. Talerz wysypujemy opłukaną rukolą.
  2. Na talerzu układamy pomidorki koktajlowe, przecięte na pół, i robimy im kropeczki białym pisakiem cukrowym - to będą muchomorki.
  3. Ugotowanym na twardo jajkom nacinamy wierzch główki, wkładamy tam cieniutki plasterek surowej marchewki, uformowany w kształt grzebyka (ponacinać nożem). W miejsce na dzióbek wkładamy trójkąt z surowej marchewki.
  4. 4. Najtrudniej jest zrobić oczy (jajko się ślizga). Możemy naciąć miejsca i włożyć w nie np. kawałki oliwek. Ja przykleiłam na klej spożywczy czekoladowe dropsy.
  5. Miejsce wokół kurczaczków można udekorować: u mnie były to marcepanowe jajeczka i kwiatek z tegorocznej edycji ozdób Oetkera.

Zdjęcie - Bracia-kurczaczki na  łące - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Bracia-kurczaczki na  łące - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Zdjęcie - Bracia-kurczaczki na  łące - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Kategorie przepisów