Porady kulinarne
-
Ciasto naleśnikowe - jak powinno wyglądać?
Ciasto naleśnikowe powinno być na tyle płynne, aby łatwo rozprowadzało się po dnie patelni, a po przygotowaniu należy pozwolić mu trochę odpocząć (moje spędziło pół godziny w lodówce).
-
Bób (świeży) - jakie warzywa kupować?
Kupując świeży bób, zwracajmy uwagę, by ziarna były twarde, jasnozielone, bez brunatnych plam i przebarwień.
-
-
Jak przygotować idealne naleśniki?
Ciasto powinno być płynne, aby dobrze rozprowadzało się na patelni i obowiązkowo powinno odpocząć po przygotowaniu. Ważne jest też aby smażyć je na dobrej patelni, którą należy porządnie rozgrzać zanim usmażymy pierwszego naleśnika. Dzięki tym prostym sztuczkom naleśniki wychodzą idealne.
-
Pasztety wegańskie - czym je doprawiać?
U mnie najczęściej kuminem, wędzoną papryką, kurkumą, mieszankami przypraw curry i garam masala.
-
Zaczyn drożdżowy - jaką powinien mieć konsystencję?
Idealny zaczyn powinien mieć konsystencję gęstej śmietany i po około 15 minutach powinien podwoić swoją objętość.
-
Burgery - jakiego mięsa użyć?
Na burgery najlepsze będą mocno używane, dobrze ukrwione i lekko poprzerastane tłuszczem mięśnie (np antrykot, łopatka, rostbef, albo ich połączenie, czyli tzw blend).
-
Dynia - do czego ją użyć?
To bardzo wdzięczne warzywo, które wykorzystuję do przygotowania zup, słodkich i wytrawnych wypieków, dań mącznych: kopytek, gnochi, pierogów i naleśników
-
Co zrobić z goframi po upieczeniu?
Po wyjęciu z gofrownicy odkładamy na metalowej kratce aby odparowały.
-
Jak jeść pierożki chinkali?
Chinkali nie jemy sztućcami, ponieważ krojenie pierożków sprawi, że cały bulion wypłynie na talerz. Należy chwytać je w palce (trzymać za czubek na szczycie pierożka), wgryźć się w niego, wypić cały płyn znajdujący się w środku, a następnie skonsumować resztę.
-
Wzory listków jajkach
Aby na jajkach uzyskać wzory listków - przed ugotowaniem wkładamy je razem z listkami pietruszki do rajstopy (tak jak na zdjęciu) i tak gotujemy i marynujemy.