Porady kulinarne

  • Jaki kolor mają surowe krewetki?

    Surowe krewetki są szare. Po kilku minutach gotowania/ smażenia robią się takie różowo-pomarańczowe, które przeważnie można znaleźć w sklepie jako gotowane. 

  • Miód - czy można dodać go do wrzątku?

    Jeśli miód dodasz do wrzątku, to pod wpływem temperatury straci on swoje właściwości.

    Pochodzi z przepisu: Napój na przeziębienia
  • Jak doprawić zupę z dyni?

     Zupa-krem z dyni swój niebanalny smak zawdzięcza dodatkowi imbiru, gałki muszkatołowej oraz mleka kokosowego.

    Pochodzi z przepisu: Zupa- krem z dyni
  • Jaki chłodzić napoje?

    Z racji, że praktycznie mamy jeszcze zimę to moim sposobem na szybkie chłodzenie jest wystawienie produktu za okno. Natomiast latem lub jeśli zależy Ci na czasie dobry pomysłem są kostki lodu. Po prostu wrzuć kilka kostek do napoju i jeszcze kilka do drugiej, pustej szklanki. Przelewaj płyn z jednego naczynia do drugiego wraz z lodem, aż osiągnie wymarzoną temperaturę.

    Pochodzi z przepisu: Kawowe lassi
  • Majonez domowy- jakich jajek użyć?

    Polecam zaopatrzeć się w wiejskie jaja pewnego pochodzenia bądź te ekologiczne ( zeróweczki lub jedynki).

    Pochodzi z przepisu: Majonez
  • Grill - co zrobić z patyczkami do szaszłyków?

    Patyczki do szaszłyków namocz w zimnej wodzie. W ten sposób nie spalisz ich w piekarniku.

  • Rosół - jakiego mięsa potrzebujemy?

    Wg mnie najlepszy rosół powinien być gotowany na mięsie mieszanym. Rzecz jasna nie można na tym mięsie oszczędzać. Powinno być dobrej jakości oraz oczywiście powinno być go dużo!  Najczęściej wybierane przez moją Mamę mięsa to: wołowina (szponder), indyk (szyjka lub skrzydło), kurczak (udka lub skrzydełka).

    Pochodzi z przepisu: Rosół
  • Rosół - jakie warzywa dodać?

    Z włoszczyzną nie powinniśmy być oszczędni. Kilka marchewek, solidna pietruszka, seler, por, cebula, czosnek- to wszystko powinno być.
    Ja do swojego rosołu nie dodaję kapusty włoskiej, ani grzybków. Moja Mama nigdy tego nie dodawała, więc nie odczułam takiej potrzeby. Jak wiadomo- im więcej marchwi tym słodszy rosół.  Cebula- bardzo ważna sprawa! Cebulę obieramy tylko z pierwszej twardej i brudnej warstwy. Dodatkowo warto przypalić cebulę na palniku. Dzięki temu nasz rosół uzyska ładniejszy kolor i lepszy smak.

    Pochodzi z przepisu: Rosół
  • Rosół - jak uzyskać głębię smaku?

    Vegecie i Maggi powiedz nie. Są lepsze sposoby na uzyskanie głębi smaku. Należy do nich sos sojowy i lubczyk.

    Pochodzi z przepisu: Rosół
  • Rosół - jakiej użyć wody ?

    Woda powinna być przefiltrowana. Zaczynamy od zimnej wody. Jest jedna stara i bardzo dobra zasada. Mówi ona o tym, że jeśli chcesz mieć pyszną zupę to mięso wrzucasz na zimną wodę, aby pod wpływem gotowania mięsko wydzielało swoje smaki.( Jeśli chcesz mieć dobre mięsko to wrzucasz je do wrzątku (na gorący olej, rozgrzany piekarnik itp.), aby białko szybko się ścięło i jak najwięcej smaku zostało w mięsie;)

    Pochodzi z przepisu: Rosół
  • Rosół - jak gotować?

    Rosół gotujemy bez przykrywki.  Czas jest niezwykle istotny. Trzy godziny. Warto poświęcić ten czas na tak pyszny rosół. Poza tym tak na prawdę rosół sam się gotuje:)  Gaz powinien być tak ustawiony, aby rosół tylko "pyrkał".

    Pochodzi z przepisu: Rosół
  • Rosół - czy zbierać szumowinę?

    Ja szumowiny zbieram tylko po wołowinie i to niezbyt dokładnie. Nie ma co przesadzać- to tylko białko! Poza tym rosół i tak odcedzamy.

    Pochodzi z przepisu: Rosół

Zobacz też