Ślimaczki z ciasta francuskiego z boczkiem

Ślimaczki z ciasta francuskiego z boczkiem

Ślimaczki z ciasta francuskiego to zawsze doskonała opcja na pyszny poczęstunek. Z czym by ich nie podać, zawsze smakują wyśmienicie.

U mnie tym razem serek śmietankowy, boczek, cebula oraz ser.

Podałam je na ciepło i smakowały wyśmienicie. Na zimno też były ok, choć słony smak boczku stał się jeszcze intensywniejszy.

Zdjęcie - Ślimaczki z ciasta francuskiego z boczkiem - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Składniki na ślimaczki z ciasta francuskiego z boczkiem

  • 1 op. ciasta francuskiego
  • 150-200 g boczku w cienkich paskach (u mnie surowy)
  • 1/2 cebuli
  • 125 g serka śmietankowego (u mnie Twój Smak)
  • zioła prowansalskie
  • czosnek granulowany
  • 150-200 g tartej mozzarelli

 

Jak zrobić ślimaczki z ciasta francuskiego z boczkiem?

Boczek kroimy w kostkę.

Cebulę siekamy jak najdrobniej.

Ciasto francuskie rozwijamy. Smarujemy je serkiem śmietankowym. Oprószamy ziołami prowansalskimi i granulowanym czosnkiem. Na całej powierzchni ciasta rozprowadzamy boczek, cebulę oraz tarty ser. Rolujemy dość ściśle w roladę. Kroimy ostrym nożem na około 1,5 plasterki.

Rozkładamy je na wyłożonej papierem do pieczenia blaszce. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 200 stopni na około 20 minut.

Zdjęcie - Ślimaczki z ciasta francuskiego z boczkiem - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Ślimaczki z ciasta francuskiego z boczkiem - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Ślimaczki z ciasta francuskiego z boczkiem - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Ślimaczki z ciasta francuskiego z boczkiem - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Ślimaczki z ciasta francuskiego z boczkiem - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Kategorie przepisów