Kotlety z ziemniaków babci Uli

Kotlety z ziemniaków babci Uli

Zdjęcie - Kotlety z ziemniaków babci Uli - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Kotlety z ziemniaków babci Uli - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Kotlety z ziemniaków babci Uli - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Kotlety z ziemniaków babci Uli - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Kotlety z ziemniaków babci Uli - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Kotlety z ziemniaków babci Uli - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Kotlety z ziemniaków babci Uli - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Kotlety z ziemniaków babci Uli - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Kotlety z ziemniaków babci Uli - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Kotlety z ziemniaków babci Uli - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Kotlety z ziemniaków babci Uli - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Kotlety z ziemniaków babci Uli - Przepisy kulinarne ze zdjęciamiSkładniki

  • 5 dużych ugotowanych ziemniaków
  • 2 łyżki tartej bułki
  • 1 jajko ugotowane na twardo
  • 1 jajko surowe
  • 1 średnia cebula
  • sól, pieprz
  • olej Kujawski 3 ziarna do smażenia

Przygotowanie

Ziemniaki przepuść przez maszynkę. Dodaj tartą bułkę, jajko surowe i ugotowane, starte na tarce oraz posiekaną i zrumienioną na oleju cebulę (ja użyłam Kujawskiego 3 ziarna) . Całość dokładnie wymieszaj i przypraw do smaku. Uformuj kotlety i smaż na mocno rozgrzanym oleju na rumiano... Podawaj z sosami i surówkami. Smacznego :-)

 

Historia przepisu z szuflady Pani Moniki:

"Jest to jeden z wielu przepisów, który znalazłam w bardzo starym zeszycie z przepisami babci Uli. Zawarte są tam przepisy z wielu lat. Bardzo popularne współcześnie ciasto od kilkudziesięciu lat było w zeszycie."

Kategorie przepisów