Szybka domowa masa makowa – bez mielenia

Szybka domowa masa makowa – bez mielenia

Zdjęcie - Szybka domowa masa makowa – bez mielenia - Przepisy kulinarne ze zdjęciamiDrukuj

Nie jestem fanką gotowy mas makowych. Niesamowicie trudno jest znaleźć taką, która ma w miarę rozsądny skład. Najczęściej na pierwszym miejscu jest cukier i wszędzie przewija się cała masa podejrzanych dodatków. Najlepsza jest taka własnoręczna, zrobiona od podstaw…no właśnie, w sumie ni musi być całkiem od podstaw. W sklepach bez przeszkód możemy już kupić mielony mak, więc zrobienie swojej masy jest coraz prostsze. Jeżeli chcecie zrobić w te święta makowca albo seromak to na pewno przyda Wam się ta szybka domowa masa makowa – bez mielenia, prościej!

Zdjęcie - Szybka domowa masa makowa – bez mielenia - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

 

Dobre, bo domowe!

We własnoręcznym przygotowywaniu swoich własnych przetworów, dżemów, powideł czy kremów najlepsze jest to, że mamy pełną kontrolę nad tym, co trafia do słoiczka czy na talerz. Nie chcemy cukru? Pomijamy albo dodajemy erytrol. Ma być wegańskie? Można dowolnie zmodyfikować przepis. A od kiedy dostępny jest w sklepach mielony mak zrobienie domowej masy makowej pełnej aromatów świąt jest jeszcze prostsze. Ten przepis jest naprawdę banalny i łatwo go zmienić dodając swoje ulubione bakalie i tworząc najprostszą masę makową. Przyda się do świątecznego makowca, bułeczek z makiem czy łazanek.

 

Zdjęcie - Szybka domowa masa makowa – bez mielenia - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Błyskawiczna domowa masa makowa

Składniki:

200 g mielonego maku

200 ml mleka

100 g erytrolu lub cukru

2 łyżki miodu lub syropu klonowego

1 łyżka masła

2 łyżeczki cynamonu

Skórka z 1 pomarańczy

50 g siekanych orzechów włoskich

50 g siekanych migdałów lub migdałów w płatkach

50 g rodzynek lub suszonych śliwek

Przygotowanie:

Mak połączyć z mlekiem, erytrolem lub cukrem, miodem, masłem w garnku. Zagotować i gotować 5 – 10 minut, aż mak wchłonie mleko i masa zgęstnieje. Dodać cynamon i bakalie. Gotowe!

Mówiłam, że będzie proste! Smacznego ?

Zdjęcie - Szybka domowa masa makowa – bez mielenia - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Kategorie przepisów