Róże z jabłkiem i masłem orzechowym

Róże z jabłkiem i masłem orzechowym

Zdjęcie - Róże z jabłkiem i masłem orzechowym - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Dzisiaj w piekarni Smakowitego chleba wyrosły pachnące i rumiane róże. W środku kryją w sobie tajemnicze jabłkowo-przechowe nadzienie. A z wierzchu lśnią różowym lukrem.

Czas całkowity: 1 godz 38 min
Czas wyrastania: 1 godz 20 min
Czas wypieku: 18 min

Składniki :

 1. mąka pszenna typ 650 - 450 g
 2. sól - 1 łyżeczki
 3. jajko - 1 szt.
 4. suszonych drożdży instant - 5 g
 5. letniego mleka - 250 ml
 6. masła orzechowego - 8 łyżek
 7. jabłko - 1 szt.
 8. orzeszki arachidowe (wierzch) - 2 łyżki
 9. cukier trzcinowy - 70 g
 10. zimnego masła - 50 g
 11. białko (wierz) - 1 szt.
 12. cukru trzcinowego (farsz) - 2 łyżeczki
 13. cukru pudru + sok z połowy granatu lub z cytryny (lukier) - 70 g

Potrzebne narzędzia:

Przepis:
1. Do misy wsypujemy mąkę, dodajemy drożdże, cukier, sól. Stopniowo wlewamy letnie mleko i wyrabiamy ciasto przez 3 minuty mikserem. Następnie dodajemy po kawałku zimnego ciasta i wyrabiamy jeszcze 2 minuty, aż ciasto wchłonie tłuszcz.
2. Elastyczną kulę z ciasta zostawiamy w misie pod przykryciem na 70 minut.
3. Wyrośnięte ciasto kładziemy na oprószony mąką blat. Dzielimy na 8 części, każdą z nich wałkujemy na kółko o grubości 0,5 cm. Nacinamy ostrym nożem z 4 stron, zostawiając środek nieprzecięty. Na środku wykładamy po łyżce masła orzechowego, posypujemy cząstkami drobno pokrojonego jabłka i posypujemy szczyptą cukru trzcinowego. Zawijamy boki ciasta na około tworząc różyczki.
4. Tak uformowane różyczki zostawiamy na blasze wyłożonej pergaminem pod przykryciem na 10 minut.
5. Różyczki smarujemy z wierzchu białkiem. Wstawiamy do rozgrzanego piekarnika, pieczemy góra-dół przez 18 minut w 190 stopniach. W tym czasie cukier puder łączymy z sokiem z granata lub z cytryny. Upieczone bułeczki dekorujemy lukrem i posypujemy orzeszkami.

Zdjęcie - Róże z jabłkiem i masłem orzechowym - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Róże z jabłkiem i masłem orzechowym - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Róże z jabłkiem i masłem orzechowym - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Róże z jabłkiem i masłem orzechowym - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Róże z jabłkiem i masłem orzechowym - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Kategorie przepisów

Podobne przepisy