Jogurtowa panna cotta z galaretką i owocami

Jogurtowa panna cotta z galaretką i owocami
Zdjęcie - Jogurtowa panna cotta z galaretką i owocami - Przepisy kulinarne ze zdjęciami PDF Button Kompromis między smakiem a zdrowiem, pół porcji tłustej śmietany zastąpiłam jogurtem naturalnym, wyszło pysznie i nie aż tak niezdrowo ? Tu panna cotta podana z galaretką i borówkami. Deser można przygotować w salaterkach/miseczkach lub w jednym większym  naczyniu (u mnie w foremce silikonowej, z której bardzo łatwo go wyjąć). 

Śmietanę z cukrem zagotowujemy w rondelku. W małej miseczce rozpuszczamy żelatynę, energicznie mieszając aż osiągnie formę żelu. Żelatynę dodajemy do gorącej śmietany, mieszamy do rozpuszczenia. Warto na koniec przecedzić śmietanę przez sitko, bo zdarza się, że zostają grudki. Śmietanę studzimy, kiedy będzie letnia lub zimna dodajemy jogurt, dokładnie mieszamy. Wlewamy do formy lub miseczek, przekładamy do lodówki.  Panna cotta powinna się chłodzić minimum 6 godzin a najlepiej całą noc. Warto wysypać na nią też owoce aby były schłodzone w momencie wlewania galaretki.

W międzyczasie przygotowujemy galaretkę (zgodnie z instrukcją na opakowaniu), studzimy do temperatury pokojowej. Wylewamy na panna cottę. Pozostawiamy do stężenia.

Polecam także  przygotowanie panna cotty ze świeżymy owocami lub z syropem owocowym. Zdjęcie - Jogurtowa panna cotta z galaretką i owocami - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Smacznego!

Kategorie przepisów