Ali, Pieczenie chleba i inne przepisy
http://www.chleby.info/
https://zpierwszegotloczenia.pl/przepis/ice-ice-baby-nalewka-na-cukierkach-ice-iceowka

Ice Ice Baby! - nalewka na cukierkach Ice (iceówka)

Zdjęcie - Ice Ice Baby! - nalewka na cukierkach Ice (iceówka) - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Naszych alkoholowych przygód ciąg dalszy. Tym razem przygotowałem nalewkę na cukierkach Ice. Kolor ma iście imprezowy więc i imprezową nazwę jej nadałem: Ice Ice Baby! Ma przyjemny orzeźwiający smak. Taki sam zresztą jak cukierki. Tylko z alkoholową nutą. Tę nalewkę przygotowałem specjalnie na prośbę Madzi. Ona lubi raczej słabsze napitki więc i ta nalewka do mocnych nie należy. Tak po prostu żeby sobie powoli sączyć na imprezie bez zbytniego zmęczenia się. Przyszło mi też do głowy, że zarówno ze względu na kolor, jak i na słodko-orzeźwiający smak ta nalewka mogłaby być fajną bazą do drinków. Tylko jeszcze nie wiem jakich. Ale jak macie jakiś pomysł to śmiało piszcie w komentarzach.

250 g cukierków ICE
200 ml spirytusu
445 ml wody 

Ilość składników wyliczyłem tak, żeby idealnie całość zmieściła się do butelki 0,7 litra, bo takimi właśnie dysponuję.
Ważna uwaga: cukierki ICE występują w dwóch wersjach: są niebieskie, ale są też biało-żółte, takie matowe. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że w smaku się niespecjalnie różnią. Ale jeżeli chcecie mieć taki fajny niebieski kolor to zdecydowanie wybierzcie te niebieskie cukierki. Tutaj jeszcze problem dodatkowy: kupcie te, których jesteście pewni, że są niebieskie. Spotkałem się z iceami zawiniętymi w ładny niebieski papierek. A po rozwinięciu z papierka były białe.
Proces produkcji tej nalewki jest absolutnie banalny: wodę nalewamy do garnka i podgrzewamy na malutkim ogniu. Do środka dodajemy cukierki i mieszamy póki całość się nie rozpuści. Może to potrwać ze 30 minut. A podgrzewamy po to, bo w ciepłej wodzie cukierki się szybciej rozpuszczą. Następnie czekamy aż rozpuszczone w wodzie cukierki ostygną i dolewamy spirytus. Mieszamy i przelewamy do butelki. Wsadzamy do lodówki (najlepiej smakuje mocno schłodzone) i następnego dnia już można pić.
Smacznego!

Zdjęcie - Ice Ice Baby! - nalewka na cukierkach Ice (iceówka) - Przepisy kulinarne ze zdjęciami