Bułeczki z kwiatami czarnego bzu

Zdjęcie - Bułeczki z kwiatami czarnego bzu - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Lato przynosi nam nie tylko cudowne owoce i warzywa, ale także kwiaty! Trwa sezon na kwiaty czarnego bzu, które świetnie sprawdzają się w kuchni. Nadają potrawom nie tylko ładnego wyglądu, ale także niepowtarzalnego smaku.

Wystarczy zanurzyć je w cieście naleśnikowym i usmażyć, albo ozdobić wierzch bułeczek i upiec, tak jak ja dzisiaj. Należy jednak pamiętać, że jadalne są tylko kwiaty, łodyżki pełnią punkcję ozdobną, ale przed jedzeniem trzeba ogonki uciąć

Zdjęcie - Bułeczki z kwiatami czarnego bzu - Przepisy kulinarne ze zdjęciamiZdjęcie - Bułeczki z kwiatami czarnego bzu - Przepisy kulinarne ze zdjęciamiZdjęcie - Bułeczki z kwiatami czarnego bzu - Przepisy kulinarne ze zdjęciamiZdjęcie - Bułeczki z kwiatami czarnego bzu - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Bułeczki z kwiatami czarnego bzu Autor: Tosia Czas przygotowania: 1 godz. 40 min. Czas pieczenia: 15 min. Całkowity czas: 1 godz. 55 min. Porcje: 8 Składniki

 • 450 g mąki pszennej typ 550
 • 15 g świeżych drożdży
 • 50 g cukru
 • 260 ml mleka
 • 25 g masła
 • 6 kwiatostanów czarnego bzu
Instrukcja
 1. Mąkę wsypujemy do misy, dodajemy cukier.W rondlu podgrzewamy mleko z masłem, gdy masło się roztopi chwilę studzimy. Do letniego mleka kruszymy drożdże i zostawiamy na 3 minuty.
 2. Wlewamy rozczyn do suchych składników i wyrabiamy ciasto kilka minut, aż osiągnie formę elastycznej kuli. Przykrywamy na godzinę i zostawiamy w ciepłym miejscu.
 3. Wyrośnięte ciasto przekładamy na blat, formujemy 8 bułeczek, w razie czego podsypujemy odrobiną mąki. Każdą uformowaną bułeczkę dekorujemy z wierzchu kwiatami czarnego bzu. Przykrywamy i zostawiamy na 30 minut.
 4. Piekarnik rozgrzewamy do 180 stopni. Bułeczki pieczemy przez 15 minut. Następnie studzimy na kuchennej kratce. Podajemy ze Smakowitą ze swojskim masełkiem.
 5. Pamiętamy, aby w trakcie jedzenia odcinać łodygę, ponieważ tylko kwiaty są jadalne.

Kategorie przepisów

Podobne przepisy