Syrniki - rosyjskie placki twarogowe

Syrniki - rosyjskie placki twarogowe
Zdjęcie - Syrniki - rosyjskie placki twarogowe - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Syrniki - rosyjskie placki twarogowe - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Proste i szybkie placuszki z twarogu, które są tradycyjną potrawą kuchni rosyjskiej (Сырники) i ukraińskiej, gdzie nazywane są również tworożnikami (творожники). Najczęściej podawane są ze śmietaną (u mnie gęsty jogurt) i konfiturą. Masa jest zbliżona do tej na nasze pierogi leniwe, jednak nie ubija się białek, co znacznie przyspiesza całość przygotowania. Sekretem dobrych syrniczków jest prawdziwy twaróg. Nie nadają się tutaj rzadkie wiaderkowe sery. Swoją delikatność placki zawdzięczają niewielkiej ilości mąki. Do ciasta na placki trzeba jej dodać tyle, żeby wszystko razem się połączyło i dało uformować w wałek.

Składniki: 500 g twarogu
2 jaja (dałam L)
50 g mąki plus trochę do podsypania
2 łyżki cukru waniliowego
do podania do wyboru: cukier puder, śmietana, konfitura, dżem, ulubione owoce

Twaróg dobrze rozgnieść widelcem (bardziej ambitni mogą przecisnąć przez praskę). Dodać jajka, mąkę, cukier. Dobrze wymieszać. Na posypanej mąką stolnicy wyrobić ciasto (dość krótko). Uformować wałki i pociąć na plastry. Każdy placek obtoczyć w mące, poprawić jego kształt. Na patelni rozgrzać tłuszcz smażyć placki z obu stron na rumiano. Podawać na ciepło z cukrem pudrem lub śmietaną i konfiturą.
Smacznego! Zdjęcie - Syrniki - rosyjskie placki twarogowe - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Syrniki - rosyjskie placki twarogowe - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Przepis dodaję do akcji Zdjęcie - Syrniki - rosyjskie placki twarogowe - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Kategorie przepisów

Podobne przepisy