Pielmieni w rassolniku

Pielmieni w rassolniku

Zdjęcie - Pielmieni w rassolniku - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Chciałam Wam zaproponować dzisiaj pielmieni podane w rassolniku. Nazwa rassolnik pochodzi od słowa "rassoł” – oznaczającego płyn z kwaszenia ogórków lub kapusty. To rodzaj takiego kwaśnego bulionu, podobnego do naszej kwaśnicy tyle, ze bez dodatków pływających.
Zdjęcie - Pielmieni w rassolniku - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Zdjęcie - Pielmieni w rassolniku - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Historia ich sięga XIX wieku i opowiada jak to dwóch syberyjskich kupców założyło się, który zje więcej pielmieni. Żaden nie chciał przegrać. W końcu zwycięzca odszedł od stołu i umarł. Z przejedzenia. Ten sam los spotkał drugiego zawodnika. Pielmieni to ulubiona potrawa mieszkańców Syberii. Robili je zimą w ogromnych ilościach, wynosili na mróz, kiedy zamarzły, przesypywali do worków i wieszali w spichlerzach i komorach. Kiedy przychodziła pora obiadu, należało stopić trochę śniegu w kociołku, wrzucić pielmieni i obiad był gotowy*.
Pielmieni zachwalała nam koleżanka z pracy, która przyjechała z Kirgizji. Są to małe pierożki z nadzieniem z mięsa surowego, mieszanego wołowo-wieprzowego. To jest nadzienie pielmieni syberyjskich, ale jak widać również kirgiskich:-). Mogą być też z kapustą i wieprzowiną, z wieprzowiną posiekaną razem z rybą lub z grzybami i rybą. Smakują doskonale skropione octem lub z musztardą. Dziwnie prawda? Ale jak smacznie. Czytałam również, że można je podać jako zestaw do biesiadowania. Na talerz obsypany grubo mielonym pieprzem położyć po 9 pielmieni. W bulionówce podać rassolnik. W osobnych miseczkach podać masło, ocet, śmietanę i musztardę. Najpierw wrzuca się dwa pielmieni do bulionówki i kosztuje. Następnie zjada się je z masłem. Potem skropione octem. Potem zanurzone w musztardzie. Na końcu w śmietanie. Kolejność zależy od fantazji jedzących piel mieni. U mnie podane tylko w rassolniku z kapusty kiszonej. Ale kto wie, może następnym razem zaproszę Was do wspólnego biesiadowania:-). *Źródło: www.dziennikwschodni.pl
Zdjęcie - Pielmieni w rassolniku - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Składniki:

  • włoszczyzna,
  • porcja rosołowa lub wołowina,
  • sok z kapusty kiszonej ( mi wystarczyło 0,5 l),
  • sól

pielmieni:

  • Ciasto na pielmieni jest tutaj
  • 25 dkg wołowiny,
  • 25 dkg karkówki,
  • 1 cebula,
  • 2 ząbki czosnku,
  • majeranek,
  • sól i pieprz.

Przygotowanie:
Ugotować wywar z włoszczyzny i porcji rosołowej. Doprawić solą i na końcu, jak już warzywa będą miękkie wlać sok z kapusty kiszonej. Mięso zmielić razem z cebulą i czosnkiem. Doprawić przyprawami. Ciasto rozwałkować, wykrajać pierożki, nakładać nadzienie.
Zdjęcie - Pielmieni w rassolniku - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Zdjęcie - Pielmieni w rassolniku - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Podawać z przecedzonym wywarem.

Zdjęcie - Pielmieni w rassolniku - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Kategorie przepisów