Matschbrötchen – niemiecka bułeczka z cukrową pianką

Matschbrötchen – niemiecka bułeczka z cukrową pianką

To zdecydowanie numer 1 jeśli chodzi o najdziwniejszą kanapkę na świecie. Pszenna bułka z cukrową pianką oblaną czekoladą, czy to w ogóle możliwe żeby ktoś jadał takie dziwactwa? W Niemczech ta bułeczka z pianką jest dość popularna, co więcej jest przysmakiem, który dzieci jedzą na śniadanie. Coś na kształt kanapki z Nutellą, chociaż Nutella z pieczywem nie zadziwia aż tak bardzo.

Zdjęcie - Matschbrötchen – niemiecka bułeczka z cukrową pianką - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Danie: Śniadanie
Kuchnia: Niemiecka
Trudność: Łatwe
Ilość: 1 kanapka
Przygotowanie: 3 min.
Gotowanie: 0 min.
Kalorie: 330 kcal

Najdziwniejsza kanapka świata prosto z Niemiec. Pszenna bułka z cukrową pianką w czekoladzie. Koniecznie spróbuj Matschbrötchen.

Składniki:
  • 1 świeża chrupiąca bułeczka pszenna

  • 1 cukrowa pianka oblana mleczną czekoladą

Sposób przygotowania:
  • Ten przepis publikuję w ramach ciekawostki. Nie ma tutaj zbyt dużej filozofii i według mnie bułka z cukrową pianką w środku to dość dziwne połączenie, szczególnie dla tych którzy nie lubią kanapek z Nutellą.
  • Świeżą pszenną bułkę przekrój na pół. Do jej środka włóż cukrową piankę oblaną czekoladą. Pianki te są dostępne na pewno w Lidlu ale też w Aldi. Piankę przykryj górą bułki i delikatnie ją zgnieć, pozwalając jej rozlać się po spodzie bułki.
  • Tak jak wspominałam przepis jest niezwykle dziwaczny ale warto spróbować wszelakich nowości i wiedzieć że coś takiego jak Matschbrötchen istnieje.


ZOBACZ KOMENTARZE DO TEGO PRZEPISU. ZOSTAW WŁASNY KOMENTARZ.

Instagram @prostepesto

Obserwuj @prostepesto i oznaczaj nas #prostepesto

Facebook ProstePesto

Polub nas na Facebooku i dodaj hashtag #prostepesto

Kategorie przepisów

Podobne przepisy