Domowa musztarda (piekielnie ostra)

Zdjęcie - Domowa musztarda (piekielnie ostra) - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Madzia zrobiła w domu musztardę. Ale nie byle jaką. Po prostu z piekła rodem! Ostra jak moja maszynka do golenia! A właśnie, przypomniało mi się, że muszę kupić nowe nożyki do maszynki do golenia., bo jest tępa jak niektórzy ludzie, których znam. No tak, więc to był kiepski przykład. W każdym razie musztarda jest naprawdę piekielna! A dodatkowo ma genialnie komponującą się z ta pikantnością nutkę słodkości. Jestem pewien, że musztardy w sklepie nie kupimy już nigdy. Tę domową robi się naprawdę łatwo:
90 g ziaren jasnej gorczycy, 100 ml wody, 75 ml octu jabłkowego, 50 g cukru, 12 g soli,

Gorczycę wkładamy na 1 godzinę do zamrażarki. Po tym czasie miksujemy ją w miseczce blenderem na mączkę. Wodę z octem gotujemy i odstawiamy na 15 minut do ostygnięcia. Dodajemy cukier, sól, zmieloną gorczycę i mieszamy przez 5 minut. Masa będzie stopniowo gęstnieć. Po 5 minutach musztarda powinna już być gotowa :) Wystarczy teraz przełożyć do słoiczka. Może stać w lodówce kilka miesięcy. I pamiętajcie: naprawdę jest ostra jak brzytwa! Jeśli chcecie nieco łagodniejszą to nie miksujcie tak dokładnie gorczycy, zostawcie trochę niezmielonych ziaren. A my pewnie niedługo zrobimy musztardę miodową i chrzanową. Nie omieszkam się pochwalić jak to zrobimy :)
A przepis Madzia podejrzała na blogu www.flowerek.com.
Smacznego!


Zdjęcie - Domowa musztarda (piekielnie ostra) - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

--------------------------------------------------------------------- Chcesz dostawać moje przepisy prosto na e-mail? Wpisz swój adres z prawej strony w okienko "Przepisy prosto na twój e-mail!". Od tej pory żaden przepis Ci nie umknie :)

Przepisy z tych kategorii

Syrop różany
2

Syrop różany

Patyska Patyska
Smakołyki Alergika

Cukier różany
1

Cukier różany

Nika Nika
Gotuj zdrowo!Guten Appetit

Ekstrakt waniliowy
2

Ekstrakt waniliowy

waniliowa chmurka waniliowa chmurka
Waniliowa Chmurka

Kandyzowane płatki róży
2

Kandyzowane płatki róży

Antenka Antenka
Smaczny Kąsek

Syrop z płatków róży
4

Syrop z płatków róży

kolorowo-torcikowo kolorowo-torcikowo
kolorowo-torcikowo

Woda różana
2

Woda różana

MojeTworyPrzetwory MojeTworyPrzetwory
MojeTworyPrzetwory