Bułeczki z twarogiem i owocami + film

Bułeczki z twarogiem i owocami + film

Bułeczki z twarogiem i owocami – puszyste, słodkie i pełne smaku

Jeśli marzy Ci się szybki i prosty wypiek, który wypełni dom cudownym aromatem i zachwyci smakiem wszystkich domowników, te bułeczki z twarogiem i owocami będą strzałem w dziesiątkę!

Są delikatne, lekko wilgotne i pełne owoców. Przygotujesz je w zaledwie kilka chwil, a efekt końcowy zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Idealnie sprawdzą się na słodkie śniadanie, podwieczorek lub jako mała przekąska do kawy.

Zdjęcie - Bułeczki z twarogiem i owocami + film – Smakowite Dania - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Bułeczki z twarogiem i owocami. Fot.: smakowitedania.com Film:

Składniki na bułeczki z twarogiem i owocami:

na 4 porcje:

  • 250 g twarogu półtłustego
  • 2 jajka
  • 160 g mąki pszennej
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 2 łyżki cukru pudru + cukier puder do posypania bułek
  • 1 łyżeczka cukru wanilinowego
  • 2 garście owoców sezonowych (maliny, borówki)

 

Jak przygotować bułeczki z twarogiem i owocami?

Twaróg umieszczamy w misce i dokładnie rozgniatamy widelcem. Dodajemy jajka, cukier wanilinowy, proszek do pieczenia, cukier puder i mąkę. Mieszamy łyżką, a następnie krótko wyrabiamy dłonią. Jeśli ciasto jest bardzo klejące, podsypujemy trochę mąki.

Ciasto dzielimy na 4 części i z każdej formujemy płaskie bułeczki. Bułeczki układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia, a na wierzchu układamy owoce (u mnie maliny).

Bułki pieczemy około 30 minut w 180°C, po czym studzimy. Wystudzone bułeczki posypujemy obficie cukrem pudrem.

 

Zdjęcie - Bułeczki z twarogiem i owocami + film – Smakowite Dania - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Bułeczki z twarogiem i owocami. Fot.: smakowitedania.com

Kategorie przepisów