Chleb pszenny z twarogiem z automatu

Zdjęcie - Chleb pszenny z twarogiem z automatu - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Często szykuję twaróg na śniadanie lub kolację jako dodatek do domowego chleba. Zazwyczaj jest on przygotowany na słono, z kaparami, sokiem z cytryny i miętą lub w wersji klasycznej z rzodkiewką i szczypiorkiem. Czasami też robię słodki twarożek, wtedy dodaję do niego np. miodu i orzechy włoskie, albo żurawinę.

Dziś także zdecydowałam się na twaróg. Jednak w zupełnie innej wersji, bo znalazł się on w chlebie. Dodatek twarogu do ciasta chlebowego wpłynął pozytywnie na jego strukturę, jest przyjemnie wilgotnawy. A to moim zdaniem zaleta, bo nie przepadam za przesuszonymi chlebami.

To także kompromis, bo dzięki temu nie trzeba przygotowywać twarogu do chleba na dwa sposoby, słodki i wytrawny. wystarczy, że każdy swoją kromkę posmaruje czym lubi, ciesząc się smakiem nawet samego chleba.

Tym razem chleb upiekłam w automacie. Nie robię tego często, ale od czasu do czasu korzystam ze starego przyjaciela w postaci maszyny i chleb upieczony w ten sposób jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

Chleb pszenny z twarogiem z automatu Autor: Tosia Czas przygotowania: 2 godziny Czas pieczenia: 1 godzina Całkowity czas: 3 godziny

Porcje: 1

Składniki
 • 200 ml wody
 • 125 g chudego twarogu
 • 450 g mąki pszennej chlebowej
 • łyżeczka soli
 • łyżeczka cukru
 • łyżeczka drożdży instant

Instrukcja
 1. Do pojemnika automatu wlewamy wodę, dodajemy pokruszony widelcem twaróg.
 2. Wsypujemy przesianą mąkę, następnie sól, cukier. A na końcu drożdże.
 3. Najważniejsze jest trzymanie się takiej kolejności dodawania składników.
 4. Nastawiamy podstawowy program 1, średnie przypieczenie skórki oraz wagę chleba 700 g.
 5. Po wyrastaniu, a przed pieczeniem, automat wyda z siebie charakterystyczny dźwięk. Wtedy też można wyjąć ciasto z formy, aby wyjąć mieszadło i umieścić ciasto chlebowe ponownie w maszynie. Dzięki temu dziura od spodu chleba będzie mniejsza.
 6. Po upieczeniu chleba wyjmujemy chleb z formy maszyny i studzimy na kuchennej kratce.

3.1.09

Kategorie przepisów

Podobne przepisy